logo

Dobre rady dla każdego

PRASOWANIE - chcesz prasować szybciej podłóż pod pokrowiec folię aluminiową. Ciepło skierowane ku górze nie powoduje stygnięcie żelazka.
POPIÓŁ Z OGNISKA - po wymieszaniu z ziemią daje naturalny kompost do kwiatów. Znajdujące w nim składniki wspomogą odkwaszenie i odżywienie ziemi.
PLAMY Z OWOCÓW - polej na plamy gorącą wodę. Przetrzyj też sokiem z cytryny. Spłucz zimną wodą.
GUMA DO ŻYCIA- pomoże Ci wyjęta z zamrażarki kostka lodu. Zziębnięta guma powinna wykruszyć się.
BIAŁE SKARPETY- chcesz na dłużej zachować biel skarpet weź 1 szklankę octu rozpuść w 1 litrze dobrze ciepłej wody. Namocz skarpety na noc. Potem wypierz w proszku do prania . Biel gwarantowana.
TRAWA- ślady po zielonej trawie usuniesz przecierając wacikem nasączonym alkoholem lub wodą utlenioną. Spłucz zimną wodą. Potem wypierz. Skuteczna też jest biała ( nie kolorowa) pasta do zębów. Wystarczy przetrzeć i wypłukać. Pomoże również kwasek cytrynowy rozpuszczony w odrobinie wody. Możesz także spróbować polać bezpośrednio na materiał słaby roztwór octu winnego.
KAMIEŃ W CZAJNIKU - do czajnika wlej ocet i wodę. Zagotuj. Pozostaw na 10 min. Wylej. Wlej samą wodę i znów zagotuj. Kamień znika.
CYTRYNA - połowę zużytej cytryny wrzuć do zmywarki. Zastąpi skutecznie zapach pochłaniaczy.
OCET DO CZYSZCZENIA PRALKI - do pojemnika na proszek wlej szklankę octu. Uruchom pralkę. Ocet usunie pozostałości po proszkach. Odświeży zapach. Zabieg wykonaj co 4 miesiące. Pamiętaj też o sprawdzeniu czystości filtra.
CZYSZCZENIE ODPŁYWÓW Z ZAPACHÓW - - 1/2 szklanki octu
- 3 łyżki soli
- 3 łyżki sody
Zmieszaj i wlej w odpływ zlewu czy wanny na 20 min. Po tym czasie spłucz wrzątkiem.
CZYSZCZENIE BLASZEK DO PIECZENIA - ogrzej blaszkę 5 min. w piekarniku. Posyp gruboziarnistą solą na 15 min. Umyj blaszkę. Olej zabezpieczy przed rdzewieniem.
PLAMY OD POTU - usuniesz pryskając płynem do okien. Zostaw na 15 min. Potem wypierz.
ZAPACH Z TERMOSU - usuniesz wrzucając 1- 2 tabletki węgla na biegunki. Po 2 dniach wyjmij węgiel a termos umyj.
OSTRZENIE NOŻYCZEK - wykorzystaj papier ścierny lub kilkakrotnie złożoną folię aluminiową. Teraz przeciągnij po folii. Sprawdza się na szybko.
KURZ I SPOSÓB NA NIEGO - weź płyn do płukania tkanin i popryskaj szmatkę do kurzu. I do dzieła. Płyn taki nie przyciąga kurzu.
ZASŁONA PRYSZNICOWA - jeśli jest na niej grzyb namocz w wodzie z chlorem np. ACE rozcieńcz w wodzie i na chwilę pomocz. Potem spłucz i wrzuć do prania. Możesz wyprać z ręcznikami.
MOLE - skuteczny roztwór na mole.
Kup: olejek eukliptusowy
olejek cytrynowy
olejek lawendowy
Odmierz 100 octu i dodaj po pół małej łyżeczki każdego z olejków.
ZMĘCZONE OCZY- dużą ulgę przynosi zrobiony okład ze skrzypu. Gotuję garść zioła w niewielkiej ilości wody i po 20min. Odcedzam. Moczę płatki kosmetyczne i kładę 15min na oczy. Relaks duży i ulga oczom niesamowita.
RDZA NA NOŻACH- usuwam ją skutecznie cebulą. Wystarczy wbić nóż w cebulę lub natrzeć nią przedmiot. Po chwili sprawdź efekt.
UDRAŻNIANIE RUR- wsyp szklankę sody oczyszczonej do rury i zalej 1 szklanką octu. Będzie się burzyć. Gdy przestanie musować wlej 1 litr wrzątku. Rury są drożne.😊.