Balejaż na ciemnych włosach

Twoje włosy są ciemne i chcesz odświeżenia, spróbuj wykonać balejaż, który nie tylko odświeży fryzurę, ale doda jej efektu 3D. Gdy zdecydujesz się na delikatną koloryzację, zyskasz efekt włosów dotkniętych słońcem.

Balejaż możesz wykonać u stylisty fryzur lub w domu. Jest to taki sposób farbowania, gdzie aplikuje się farbę szybkimi ruchami pędzla już od nasady włosów. Uzyskujesz cienkie i w miarę gęste pasemka.

Jak wykonać balejaż na ciemnych włosach?

Do wykonania potrzebujesz cienkiego pędzelka, farby lub rozjaśniacza oraz folii aluminiowej. Na rynku dostępne są odpowiednie podwójne grzebienie do balejażu.

– Po wyczesaniu włosów dzielimy je na sekcje. – Spinasz górne pasma i zaczynasz farbowanie od spodu. – Z każdego pasma oddzielasz cieniutkie pasma i podkładasz folię aluminiową.
– Teraz jest etap nakładania farby lub rozjaśniacza. Farbę nakładasz od samej góry nie więcej niż 1 cm szybkimi ruchami. – Zamykasz włosy w folii i tak przechodzisz szybko do następnych partii włosów.
– Liczysz czas od nałożenia farby już od pierwszego pasma.
– Jeśli będzie Ci szła praca wolniej wówczas z pierwszych partii zmyj farbę gdy minie czas trzymania.
– Po upływie czasu farbowania zdejmij folię i spłucz farbę lub rozjaśniacz.

Jaki odcień balejażu wybrać na ciemnych włosach?

Do wyboru masz delikatny balejaż różniący się o 2 – 3 tony od włosów naturalnych. Mogą to być włosy potraktowane mocniejszym rozjaśniaczem. Ciepłe pasemka mogą dać ciekawy wymiar ciemnym włosom. Do dyspozycji możesz mieć balejaż na ciemnych włosach z delikatnym refleksem.

Blond balejaż na ciemnych włosach

Jasne pasemka wplecione w naturalny kolor włosów są pięknym połączeniem z blondem. Odrosty nie będą zauważalne, a fryzurę odświeżasz balejażem.

Ciepły balejaż na ciemnych włosach

Zastosowanie ciepłych odcieni na ciemnych włosach przy większym kontraście są bardzo ciekawą opcją w celu wydobycia piękna włosów. Karmelowe wplecione kosmki sprawiają, że włosy są po prostu super.

Balejaż na ciemnych włosach z delikatnym refleksem

Do wyboru masz odcień różniący się o 1 ton od włosów wyjściowych. Delikatny balejaż daje efekt trójwymiaru dla włosów.