Cieniowane włosy

14 lip 2023

Cieniowanie włosów jest dobrym sposobem na dopasowanie fryzury do kształtów twarzy. Polega ona na warstwowym ścinaniu włosów. Dzięki temu uzyskasz wspaniały efekt, przy którym twarz zyska na wyglądzie. Fryzura lepiej się układa. Włosy nie będą klapnięte i wizualnie będzie ich więcej. Idealnie sprawdza się przy zakrywaniu tego co chcesz ukryć np. wysokie czoło czy też wystający podbródek.

Po wycieniowaniu włosów samo czesanie nie sprawia wielu kłopotów. Wystarczy dobra okrągła szczotka. Wywinięte do środka włosy dodają objętości przy każdej warstwie.

Zanim zdecydujesz się na wycieniowanie, musisz wiedzieć, że ten zabieg może spowodować podatność włosów na zniszczenie. Jeśli w porę zareagujesz i wprowadzisz prawidłową pielęgnację, nie będziesz mieć problemów. Szybciej zauważysz przesuszone końcówki. Cieniowanie włosów pozostaje z nami na dłużej.

Fryzury możesz dopasować do każdej długości włosów.

Zacznijmy od fryzur dla włosów długich.

GRZYWKA PONIŻEJ BRWI I WŁOSY DŁUGIE

Idealnie sprawdza się przy włosach cienkich i pozbawionych grubości.
Warstwowe cięcia nadają kształt twarzy, a grzywka dopełni całości.

PIÓRKOWANE CIĘCIE Z GRZYWKĄ NA BOK

Dodatkowo mocno wystrzępiona długa i mocno wystrzępiona grzywka na bok dodaje delikatności twarzy.
Sprawdza się przy każdej kolorystyce twarzy.

WARSTWOWE CIĘCIE Z PROSTĄ GRZYWKĄ

Bardzo prosta grzywka może odjąć lat i będzie świetnie zgrywać się z warstwowym cięciem włosów.

Gdy jesteś zwolenniczką prostych włosów, możesz je takie zostawić. Jedynie co mogę zaproponować, to pocieniuj grzywkę. Dzięki takiemu zabiegowi fryzura zyskuje na lekkości.

Kolorystyka ma ogromne znaczenie przy cieniowanych włosach. Łączenia złota z brązem subtelnie rozjaśniają fryzurę. Pasemka ze słońcem to zabawa w poświatę.
Nie ma monotonii we włosach. Sombre z długą lekką cieniowaną grzywką nie tylko latem da blask włosom, ale podczas chłodnych dni. Długie cieniowane proste, pofalowane włosy pozostają z nami w każdej kolorystyce. Pamiętaj tylko o lekkości uczesania.

CIENIOWANE WŁOSY DO RAMION

Bardzo praktyczne uczesanie pasuje do każdego wieku. Sprawdza się szczególnie przy rysach twarzy owalnej i okrągłej. Także o rysach ostrych lub kwadratu.
Cieniowanie nie tylko odmłodzi, ale złagodzi rysy twarzy. Możesz wówczas postawić na różną długość włosów. Cieniowanie u fryzjera znającego swój fach nie zaszkodzi włosom.

Jeśli masz puszące się włosy w pierwszej kolejności, zadbaj o nawilżenie i odżywienie kosmyków. Cieniowanie już puszących się włosów jeszcze bardziej wzmocni ten efekt.

Cieniowane włosy do ramion można łatwo układać. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że same układają się. Włosy do ramion świetnie współgrają z grzywką w każdej odsłonie.

Jak pielęgnować wycieniowane włosy?

Przede wszystkim zadbaj o domknięcie końcówek włosów. Potrzebne są wówczas kosmetyki dopasowane do twoich włosów. Przy płukaniu włosów ostatnie ich spłukiwanie wykonaj chłodną wodą.
Jest to fajne zamykanie ich łuski. Ponowna wizyta u fryzjera z kolejnym cieniowaniem jest około 2 m-ce potem.

Cieniowanie krótkich włosów.

Cieniowanie na krótkich włosach ma też swoich zwolenników. Bardzo dobrze sprawdza się z grzywkami nie tylko długimi i zaczesanymi na bok, ale też z asymetrycznymi. Wtedy możesz powiedzieć, że masz uczesanie z pazurem.

Każde cieniowanie dopasuj do rysów twarzy. Przy krótkich cięciach nie poświęcisz wiele czasu na modelowanie. Zwykle fryzury jakby same modelowały się.
Jeśli jednak chcesz dalej modelować, pomogą w tym odpowiednie kosmetyki oraz urządzenia.

Fryzura pixie cut pozostaje z nami na dłużej.

Krótkie boki i dłuższe włosy u nasady to znak rozpoznawczy tego typu cięcia. Z nich możesz wyczarować artystyczny nieład czy też wystylizować na uroczystość. Dla romantyczek delikatne wywinięcia też są modne.

Zobacz także