Dobieranie fryzury

05 paź 2022

Jakie są modne fryzury 2022?

Modne jest cięcie na boba oraz pixie. Włosy cieniowane, falowane czy półupięcia zostają z nami na dłużej.

Fryzura powinna być odzwierciedleniem Ciebie, czyli pasować do Twojej osobowości. Być może nie powinnaś wyglądać zbyt poważnie, gdy masz kreatywny zawód. A dla prawniczek lepsza będzie stonowana fryzura niż śmiałe i częste z eksperymenty z włosami.

Indywidualny wygląd i fantazja zamiast szarej codzienności. Obecna moda daje olbrzymie możliwości, jednocześnie trochę onieśmiela. W czym jest mi do twarzy? Co jest dla mnie najlepsze? Spróbuj zaufać nam dobierając fryzurę.

Wiele z Nas ma stare nawyki i przyzwyczajenie i nie są skłonne, by coś zmienić w swoim wyglądzie. A wystarczy kilka prostych wskazówek, aby zmienić swój wygląd i poczuć się lepiej. Każda znana osoba jak aktorki, piosenkarki powierzają swój wygląd stylistom, fryzjerom i specjalistom od makijażu. Dzięki temu w każdym filmie czy teledysku wyglądają wyśmienicie. Tobie pomóc w tym może Twój fryzjer. Nie musisz kopiować każde trendy fryzury, lecz spróbuj odkryć mocne strony swojego wyglądu i naucz się je podkreślać.

Przedstawiamy Ci cztery typy urody które sprawia ze dobieranie fryzury będzie łatwe.

Pierwszy Typ: Luksusowy
Masz swój styl, wiesz jaka jesteś i jak Cie inni odbierają. Włosy są dla Ciebie jednym z najcenniejszych elementów urody i chętnie je pielęgnujesz kupując drogie szampony i odzywki. Jeśli planujesz wyjątkowy wieczór, idziesz do fryzjera. Masz włosy idealnie ostrzyżone i często je podcinasz. Jesteś zawsze zadbana i odpowiednio ubrana. Chętnie poświęcasz swoim włosom czas i pieniądze. Twoja fryzurę zawsze modeluje profesjonalny fryzjer, który chętnie realizuje życzenia klienta. Właściwa pielęgnacja włosów, luksus i styl to twoje znaki rozpoznawcze. Jednak niezbyt chętnie witasz zmiany, ponieważ doprowadzanie urody do perfekcji zajęło ci cale lata. I właśnie dlatego wygląd taki bywa odbierany jako trochę konserwatywny. Pewnie świetnie wyglądasz w idealnie obciętych czyli fryzura „na pazia” włosach, ale może powinnaś spróbować cieniowania, które bardzo odmładza. Czasami wystarczy nieznaczne dopasowanie kształtu fryzury, optymalizacja jej konturu lub nieco inny odcień koloru. Pamiętaj, ze diabeł tkwi w szczegółach. Może potrzebujesz trochę czasu, aby zdecydować się na zmianę, ponieważ nie lubisz szybko przemijających trendów w modzie. Kiedy będziesz już pewna, co jest dla ciebie najlepsze, musisz zdobyć się na odwagę i zrealizować plany. Skorzystaj z rad fryzjera, który zainspiruje cie do opracowania własnych pomysłów.

Drugi Typ: Prosty
Dbasz o włosy tak samo jak jesteś na bieżąco z moda, lecz w terminarzu masz zapisanych wiele innych spraw niż wizyta u fryzjera. Pragniesz ładnie wyglądać lecz nie lubisz poświęcać na to zbyt dużo czasu. Zdarza się ze sama sobie podcinasz włosy bo brakuje Ci czasu na wizytę u fryzjera. Dlatego powinnaś mieć perfekcyjna fryzurę, która łatwo się układa, dająca możliwości zmian wyglądu i która nie razi, kiedy włosy odrosną. Twoje motto: „Wygoda jest najważniejsza”. Taka fryzura w żadnym wypadku nie może sprawiać monotonii. Jest kilka prostych zabiegów, pomagających łatwo poprawiać wygląd. Nie chcesz długo siedzieć przed lustrem? Szybko możesz ładnie ułożyć swoje włosy, tylko musisz wiedzieć jak. Zapytaj wiec fryzjera, jakich kosmetyków do włosów możesz używać w domu. A może spróbujesz zmienić kolor włosów? Rezultaty milo cie zaskoczą.

Trzeci Typ: Odważny
Najnowsze trendy w modzie, muzyce i filmie są dla ciebie tak samo ważne jak codzienne pogaduszki przez Internet z przyjaciółkami zza oceanu. Nie przywiązujesz dużej wagi do powszechnie uznanych norm i absolutnie nie bierzesz ich pod uwagę przy wyborze fryzury. Uznajesz, ze styl to wyłącznie twoja sprawa. Jednocześnie chętnie podążasz za najnowsza światową moda. Fryzjer powinien znać się a modzie i jaka są najmodniejsze fryzury, gdyż uwielbiasz zmieniać wygląd i to całkowicie. Mogą to być pasemka, zmiana koloru itp. Uwielbiasz robić eksperymenty ponieważ sprawia Ci to dużą radość. Ale uważaj takie eksperymenty są tez nie zdrowe. Częste farbowanie włosów, stylizacja włosów i ich usztywnianie bardzo niszczą włosy. Powinnaś się zastanowić czy najmodniejsza fryzura jest dla Ciebie najodpowiedniejsza. Jednego dnia chciałabyś nosić włosy ostrzyżone „na chłopaka”, a innego mieć trwałą. Może w tym przypadku lepsza byłaby fryzura, która możesz ułożyć za każdym razem inaczej? Eksperymentując z włosami, możesz zgubić po drodze swoja niepowtarzalna osobowość. Chętnie korzystasz z usług wielu fryzjerów. Pamiętaj, ze zwiększa to ryzyko pomyłki, za która potem trzeba drogo zapłacić. Jeśli masz zaufanie do jakiegoś salonu fryzjerskiego, a jednocześnie pragniesz zmian, to po prostu wybierz innego fryzjera.

Czwarty typ: Ostrożny
Sama najlepiej wiesz, jaka jesteś i nie musisz tego nikomu udowadniać. Wypracowałaś już sobie nawyki dbania o urodę i w tej kwestii pozostaje niewiele miejsca na eksperymenty. Masz ważniejsze rzeczy na uwadze niż urodę. Podążanie za moda pozostawiasz innym. Przecież bywają takie chwile, jak spotkanie przy kolacji, kiedy ktoś zupełnie zaskoczy cie komplementem, albo przyjecie, na którym czujesz się tak dobrze jak nigdy dotąd. Zastanów się, czy to za sprawa nowej sukienki kupionej w czasie urlopu? W głębi ducha pragniesz, aby czasem znaleźć się w centrum uwagi. Być może dlatego tutaj zaglądnęłaś. Pragniesz zmian? Jak je przeprowadzić? Obciąć pięknie włosy? Nie, żadnych eksperymentów! Fryzjer może jednak całkowicie zmienić twój wygląd dzięki cieniowaniu włosów na kilka długości lub dodając im refleksu innych kolorów. A wiec? Dlaczego miałabyś zawsze wyglądać tak samo? Zanim zdecydujesz się na większe zmiany, wypróbuj na przykład w czasie urlopu nowa stylizacje lub płukankę koloryzująca. Nie obawiaj się realizacji otoczenia, partnera czy przyjaciół. Po wypowiedziach – ależ się zmieniłaś! – nastąpi uznanie i komplementy. Radykalne zmiany fryzury zwykle są niekorzystne. Decyzje dotyczące wyglądu należy podejmować z rozwagą, przekonaniem i bez pośpiechu.

Zobacz także

None found