Fryzury męskie

14 lip 2023

Moda dla płci męskiej rządzi się swoimi prawami. Przede wszystkim postawiona jest na wygodę i elegancję. Bez względu czy to będą włosy krótkie, czy też długie warto postawić na nowe spojrzenie w układaniu fryzur.

Jakie mamy najmodniejsze fryzury męskie w tym roku?

Zainteresowaniem cieszą się fryzury z wygolonymi bokami, cieniowane czy też z grzywką na boku.

Pompadour

Ta modna fryzura pozostaje z nami na ten rok. Zaczesana do góry i grzywka na bok. Boki są mocno wygolone. Szyk  i elegancja we włosach.

Messy hair

Jeśli masz włosy półdługie spokojnie możesz postawić na artystyczny nieład, ale pod kontrolą. Aby włosy mogły naturalnie i ładnie układać się wskazane jest lekkie cieniowanie.
Możesz je delikatnie zaczesywać do tyłu. W układaniu pomoże zastosowanie żelu lub brylantyny.

Męski bob

Ciągle modny klasyczny bob z pocieniowanymi włosami. Przedziałek na środku z delikatnymi falami to jedna z aktualnych wersji tego roku.
Ale pamiętaj o dopasowaniu fryzury do rysów twarzy.

A co jeśli lubisz krótkie włosy, a do tego masz kręcone włosy?

Loki podkreślisz kosmetykiem do skrętu włosów. Włosy na bokach i z tyłu są mocno pocieniowane. Góra z naturalnie kręconymi włosami pozostaje dłuższa.
Włosy opadają na czoło.

Buzz cut

Ostatnio bardzo modne wojskowe cięcie minimalistyczne. Wygodna bez możliwości układania oraz bardzo praktyczna na każdy dzień.

Crew cut

Kolejna militarna fryzura ciągle modna. Włosy dłuższe na czubku głowy i grzywce. Natomiast boki i tył mocno podgolone to atuty tego cięcia.
Swojego czasu na taką fryzurę pozwalano żołnierzom z wyższą rangą. Bo włosy mogli mieć nieco dłuższe górą.

Fade cut

Modna fryzura dla krótkich włosów jest bardzo praktyczna. Ładne przejścia przy stopniowaniu długości włosów od najkrótszych dołem ku nieco dłuższych górą.
Włosy górą mogą być nastroszone. Wykorzystasz do tego celu odpowiednią pastę.

Hollywoodzki look

Jest to klasyczny zaczes slick back. Nie obejdzie się bez brylantyny czy żelu do układania. Przedziałek na boku i włosy zaczesane do tyłu to atrybuty uczesania.

Side part

To kolejna modna klasyka gdzie włosy zaczesane na bok nie wychodzą z mody. Tutaj dozwolone są krótkie włosy oraz średniej długości.
Podobna do slick back, ale bardziej swobodna. Włosy na boki zostaną ujarzmione żelem. Artystyczny nieład także jest dopuszczalny.

Włosy półdługie z grzywką do tyłu.

W tej fryzurze dobrze będą wyglądać panowie z włosami lekko falowanymi lub prostymi. Grzywkę zaczesujesz do tyłu. Elegancja i szyk dla tej długości włosów.

A co z włosami długimi?

Nadal pozostają z nami. Swoboda w układaniu fryzury daje wiele możliwości.

Kok męski, czyli man bun

Uczesanie chętnie, z którego korzystają dorośli i młodzież. Długie włosy zwiążesz w luźny kok. Łatwe uczesanie i swoboda w wiązaniu ma wielu zwolenników.
Jest ciągle na topie i niech tak zostanie.

Jak dobieramy fryzurę?

Istnieje zasada przy doborze fryzury. Musi ona pasować do własnych rysów twarzy. Jeśli pokażesz palcem o ta mi się podoba, a potem okazuje się, że był to zły wybór szkoda czasu na taką sytuację.
Dobrze dobrana fryzura wyeksponuje walory twarzy. Ukryje mankamenty.

Zmieni proporcje twarzy jeśli trzeba ją nieco wyszczuplić. Dobry fryzjer szybko doradzi i upora się z różnymi cięciami. Twarz okrągła, podłużna, trójkątna, kwadratowa nie są problematyczne.
Należy tylko dopasować fryzurę do kształtu i jednocześnie do rodzaju włosów. Aby na przykład twarz wyszczuplić boki podetnij a górę skróć. Musi zadziałać harmonia rysów twarzy
z włosami. Kwadratowa twarz wymaga złagodzenia rysów i w tym przypadku proponuje się włosy dłuższe. Mogą też być cieniowane przy zbyt gęstych. Szerokie czoło, które chcesz ukryć prosi się o grzywkę z lekko podniesioną u nasady.

Jakie kosmetyki do układania włosów?

Aby zachować na dłużej dobrze ułożone włosy proponuję zainteresować się kosmetykami z przeznaczeniem do tego celu. Podstawowe, które proponują styliści:
– żel, guma
– pianka
– pasta
– lakier, brylantyna
Dobierasz je do rodzaju włosów, aby nadać im odpowiedniej tekstury oraz połysku jeśli dane uczesanie tego wymaga.

Jakie akcesoria powinny być w męskim kuferku? Oczywiście dobry grzebień i szczotka. Szczotka okrągła z taką grubością aby była dopasowana do długości włosów.
Służyć ma do podniesienia ich od nasady głowy. Suszarka z regulacją nawiewów przyspieszy ułożenie fryzury.

Warto zainteresować się nowinkami wśród fryzur. Ta jedna jedyna pewnie już na ciebie czeka. Zainwestuj w nowy look bo warto docenić samego siebie.

Zobacz także

None found