Fryzury wyszczuplające twarz

14 lip 2023

Atutem fryzur wyszczuplających jest takie dobranie uczesania, aby pięknie zdobiły twarz. Optyczne zmniejszenie twarzy jest jedną z opcji uzyskania szybkiego efektu.
Wśród takich fryzur odnajdziesz asymetryczne cięcia włosów i należy do nich pixie cut czy bob. Wskazane, aby włosy z przodu były dłuższe, a tyłem krótsze.

Przy dłuższych włosach bardzo ważne jest gładkie zaczesywanie kosmków. One mają zasłonić to co chcesz ukryć.

Co do wyboru grzywki nie jest ona przeciwskazaniem. Proponuję wybrać jej asymetryczne kształty. Może być dłuższa i lekka.

Przy fryzurze wyszczuplającej wszystko należy brać pod uwagę. To znaczy bardzo ważny, jest dobór koloru przy twarzy. Refleksy są bardzo wskazane oraz jasne pasemka nie tylko odmłodzą, ale też wyszczuplą twarz.

Oto kilka propozycji do wyboru:

ASYMETRYCZNY PRZEDZIAŁEK

Przy okrągłej twarzy asymetria jest dobrym rozwiązaniem. Najpierw zrób przedziałek na środku. Teraz przesuń go na lewą lub prawą ze stron według uznania.
Włosy zaczesane na jeden z boków pozwalają zakryć okrągłość twarzy i optycznie ją zmniejszysz.

ANGLED BOB, CZYLI ASYMETRYCZNY BOB

Włosy sięgające do linii brody, ale z zaznaczeniem dłuższych pasm z przodu. Tył zostaw krótszy. Cięcie takiego rodzaju pomoże w optycznym wyszczupleniu twarzy.
Tutaj możesz pozwolić sobie na zaczesanie włosów na bok, zasłaniając częściowo twarz.

LONG BOB

Nie chcesz mieć za krótkich włosów postaw na long boba. Wówczas będziesz mogła związywać włosy. A gdy dodasz grzywkę curtain z podkreśleniem policzków wówczas masz gwarantowane wyszczuplenie twarzy.

WYSOKI KUCYK LUB KOK

Zebranie włosów wysoko zarówno w koka jak i koński ogon bardzo pomaga w wyszczupleniu owalu twarzy. Kilka luźnych pasemek po bokach twarzy dodatkowo wyszczupli rysy twarzy.

WARSTWOWE CIENIOWANIE

Ten typ cieniowania nie tylko blisko twarzy daje wiele możliwości uczesań. Z tyłu możesz wiązać włosy w kucyk, warkocz czy koczek pod warunkiem, że z przodu pozostawisz kilka kosmyków.
Ewentualnie górne włosy zbierz w klamrę z tyłu, a dołem puść rozpuszczone.

PIXIE CUT

Przy krótkich włosach uczesanie na puxie cut gdzie górna ich część jest zaczesana ku górze, pozwala na wizualne wyszczuplenie twarzy.

Jeśli nie jesteś zadowolona z gęstości swoich włosów, a chcesz wyszczuplić twarz, proponuję wesprzeć się kucykiem na klipsie. W kilka minut uzyskasz upragnioną fryzurę.

Inną wersją może być kupienie kucyka na gumce. Idealnie możesz go wkomponować do reszty włosów. Do wyboru też masz dopinane długie włosy. Pozwolą one na zagęszczenie cienkich włosów.

We fryzurach wyszczuplających istnieje zasada, że uczesanie proponuje się asymetryczne, a boki twarzy należy lekko zasłonić. Włosy nie mogą być sporej odległości od twarzy. Najlepiej gdy modelowanie odbywa się ku górze.