Grzywka

W stylizacji fryzur od lat grzywka jest ciągle na topie. Sam wygląd i jej kształt uzależnia się od trendów mody. Jednak grzywka sama w sobie rządzi się swoimi prawami.
Jej kształt i wygląd dobierasz do kształtu twarzy.

Co wiemy o kształcie twarzy?

Wśród kształtów twarzy ogólnie przyjmuje się 4 rodzaje:
– okrągły
– podłużny
– trójkątny
– kwadratowy

Tutaj mamy delikatne odstępstwa w nazewnictwie, ale wiemy, o co nam chodzi. Interpretacja w ocenie kształtu zależy głównie od osoby zainteresowanej.
To od takiej oceny możesz wychwycić plusy i minusy w uczesaniu fryzury. Z prawidłowo dobraną po prostu lepiej się czujemy.

Spróbujmy rozpracować po kolei kształty twarzy.

Kształt okrągły twarzy

Każdy kształt jest prawidłowy, tylko trzeba dobrać odpowiednią fryzurę. Jeśli jest odpowiednio wykonana, nie ma mocnych. Będzie ok.
Grzywka może wyszczuplić twarz. Przyjrzyj się obcięciu jej w półkole. Po bokach dłużej a po środku krócej i do tego dłuższe włosy.
A co powiesz na grzywkę, gdzie przedziałek dajesz z boku i z automatu twarz szczupleje, a ty zyskujesz radość w oczach.
Inną opcją może być delikatna grzywka na bok z lekkim pocieniowaniem. Tę wersję stosuje się we fryzurach wersji bob. Ten sposób jest korzystny dla twarzy i szyi.

Kształt podłużny twarzy

Często słyszymy twarz owalna, ale chodzi szczególnie o twarz pociągłą. Do tej twarzy pasuje sporo fryzur. Tematem przewodnim jest grzywka.
Prosta zakryje zbyt wysokie czoło i skróci optycznie twarz. Podłużna twarz lubi się z lekko pofalowanymi włosami razem z grzywką.
Przyklapnięcie grzywki nie jest wskazane. Sprawdź taki wygląd po umyciu włosów. Grzywka na skos nic nie stoi na przeszkodzie.
Wybór fryzur zwykle pada na long boba z grzywką falowaną. Ważną sprawą jest lekkie cieniowanie włosów wokół twarzy. Razem z grzywką doda lekkości twarzy i wydobędzie jej plusy.

Kształt kwadratowy twarzy

Osoby mające taki kształt twarzy nie są zostawione z tą niedogodnością same sobie. Proponuje im się postawić na grzywkę asymetryczną, lekką z przedziałkiem na bok.
Delikatne postrzępienie uzależnij od gęstości włosów. Wszelkie cieniowania i postrzępienia dodadzą delikatności przy takich rysach. Grzywka po bokach z pozostawieniem
w niewielkiej ilości kosmyków pocieniowanej na wprost też może być dobrym wyborem. Długość włosów ma także znaczenie. Fryzjerzy standardowo wybierają bezpieczną długość do ramion.
Ale nie znaczy to, że nie możesz próbować uczesań z innych długości.

Kształt trójkątny twarzy

Trójkątna twarz lubi grzywki. Wybór zwykle pada na grzywki na bok. Jest łatwa do wymodelowania na kilka sposobów. Natomiast ścięta na prosto lub półokrągło gubi wysokie czoło. Twarz delikatnieje.

A co jeśli nosimy okulary?

Dobór okularów jest bardzo ważną sprawą. Proponuję wziąć pod uwagę nie tylko kształt twarzy, ale wybór oprawek. Wskazane jest, aby wszystko tworzyło jedną całość.

Z okularami lubią się wszystkie grzywki bez względu, jak je obetniesz: na bok, po skosie, krótkie. Oprawki dopasujesz do karnacji i rysów twarzy.
Wybór grzywki z pewnością trafi na ten właściwy indywidualny.

Niech nikt nie mówi, że grzywka nie lubi cienkich włosów. Odpowiednia fryzura i niedogodność znika. Osoby z takimi włosami przecież nie zrobią na starcie mocnej grzywki.
Ale w dobie kiedy mamy do dyspozycji wszelkie doczepy z naturalnych włosów niech nikt nie mówi, że się nie da. Można, można. Gdy nie skorzystasz z takiej opcji, weź pod uwagę grzywkę delikatną na bok. Fryzura zyska sporo plusów.

Panie z mocno kręconymi włosami mogą ujarzmić je prawidłowo dobranymi kosmetykami.

W jaki sposób utrwalić grzywkę?

Każdy zna tą odpowiedź. Tak lakier do włosów. Ale jest pewien haczyk. Oczywiście nie pierwszy lepszy z półki. Lakier ma nie sklejać włosów i jednocześnie dobrze je utrwalić. A także zachować pełną naturalność.

Jaki jest sposób na zapuszczanie grzywki?

Niestety na ma drogi na skróty. Przemęczasz się na swój sposób. Podpinasz wsuwkami. Zaplatasz malutkie drobne warkoczyki i wykorzystujesz inne sposoby.