Jak obciąć samemu grzywkę?

18 sie 2023

Grzywka jest z nami od zawsze. Próbujemy ją sobie dopasować do rysów twarzy. Może teraz odwróćmy proces z grzywką. Jedni ją sobie zapuszczają. Inni usilnie skracają.
Dziś weźmy pod uwagę czy możliwe jest samodzielne jej obcięcie w domu. Aby do tego doszło, powinnaś znać pewne reguły.

Po pierwsze to zakup dobrych nożyczek fryzjerskich. Muszą być ostre i o dobrym kształcie. W miejscu, w którym obcinasz, powinno być dobre oświetlenie i lustro. Jeśli tniesz włosy na mokro, proponuję brać pod uwagę to, że po wysuszeniu i obcięciu może być za krótka. Nie obcinaj zbyt dużej ilości. Pozostaw sobie 1 cm tolerancji. W takim przypadku proponuję ciąć na sucho, wówczas unikniesz efektu zbyt mocnego skrócenia. Po pierwszym cięciu pozostaje tylko wyregulować długość grzywki i gotowe.

Był to najprostszy sposób obcięcia zwykłej grzywki. Ale moda proponuje nam wiele rodzajów grzywki i do każdej z nich jest dobrany inny rodzaj cięcia.

Jakie mamy rodzaje grzywki?

1. Prosta grzywka – sięga do brwi lub minimalnie poniżej i przysłania całe czoło.
2. Długa grzywka – zwykle rozchodzi się na boki lub jeden z boków.
Może sięgać do żuchwy, jej długość to także linia policzków.
3. Półokrągła grzywka – z pewnością zakryje czoło. Najkrótsza jest na wysokości nosa i tworzy półokrąg w kierunku uszu z obu stron.
4. Cieniowana grzywka – wygląda jak delikatnie poszarpana i nie ma wyglądu równej. Postrzępione pazurki odpowiednio modeluje się do rysów twarzy.
5. Lekka grzywka – wykonana z grzywki półokrągłej. Po wymodelowaniu widać prześwitujące czoło.

Jak obciąć teraz każdą z nich?

Najpierw wybierz rodzaj grzywki, a potem dopasuj cięcie do kształtu twarzy. No i działamy.

Przy buzi okrągłej proponuje się unikać grzywki prostej i półokrągłej, bo możesz tracić na wyglądzie. Wybierz grzywkę na boki lub o nieregularnym kształcie.

Twarz podłużna z wysokim czołem dobrze będzie wyglądać przy grzywce półokrągłej i prostej. Taka grzywka wyrówna optycznie proporcję twarzy.

Kwadratowa twarz odnajdzie się w grzywce na boki tzw. curtain bang.

Twarz trójkątna może pokusić się o grzywkę na bok lub wycieniowaną na prosto.

Jak podcinać grzywkę na prosto?

Najpierw oceń, z którego pasma włosów ma powstać grzywka. Podziel je na trzy równe części. Delikatnie je zbierz w trzech miejscach i tnij równolegle do nasady nosa.
Potem sprawdź i ewentualnie wyrównaj cięcie. Zbyt gęstą proponuję delikatnie wycieniować.

Jak obciąć grzywkę półokrągłą?

Z przodu głowy z włosów przeznaczonych na grzywkę i zachodzących na twarz zrób kształt trójkąta. Chwyć pasmo na środku twarzy i tnij włosy na wysokości nasady nosa.
Sprawdź, czy długość pasuje i wyrównaj kształt.

Jak obciąć grzywkę na bok?

Wydziel kosmki, z których ma powstać grzywka. Skręć je w dłoni o 180 stopni. Podetnij do wysokości, którą chcesz uzyskać. Rozpuść włosy i gotowe. Grzywka powinna sama się ułożyć. Możesz dodatkowo ją jeszcze pocieniować, ale najpierw sama sprawdź co dalej.

Jeśli wybrałaś grzywkę na boki, wówczas proponuję wybrać cięcie jak dla grzywki półokrągłej, a następnie delikatnie cieniujemy, aby uzyskać tak zwany efekt zasłony. Włosy powinny zachodzić na twarz po obu stronach, tworząc kurtynę.