Komu pasuje fryzura bob?

10 paź 2022

Fryzura bob ze względu na wygodę i prostotę jest bardzo modnym i uniwersalnym uczesaniem. Tak wiele rodzajów cięć czyni ją bardzo popularną. Wśród fryzur odnajdziesz podstawowego klasycznego boba. Oprócz tego long boba blunt boba czy też french boba i wiele innych. Każda z nich prawidłowo dobrana pasuje każdemu. Fryzura bob pasuje równie do twarzy owalnej, kwadratowej, okrągłej czy też pociągłej. Warunkiem jest dopasowanie do kształtu twarzy i prawidłowe wystylizowanie.

Grubość włosów odgrywa drugie skrzypce, bo nawet przy cienkich włosach można idealnie dopasować jeden z rodzajów boba. Będzie to choppy bob a-line, czyli odwrócony bob lub bob falowany.

Bob
Fryzura bob miała swoje wzloty i upadki. Obecnie ma duże grono zwolenniczek. Długość uczesania to granica między linią żuchwy i ramion. Samo uczesanie pozostaje w gestii właścicielki włosów.
Włosy możesz układać warstwowo, przyciąć na prosto, wystrzępić, a także wprowadzić artystyczny nieład.

Przy prostokątnej i podłużnej twarzy jedną z propozycji jest fryzura bob z grzywką, ale cięcie proponuje się zakończyć na linii żuchwy. Długość poniżej brody proponuje się klientkom o okrągłych kształtach buzi.

Różnice między klasycznym bobem i blunt bobem 2022

Jeden i drugi bob długością sięgają do linii brody, za ucho lub w ostateczności do linii ramion. W klasycznym bobie włosy są prosto ścięte, równe oraz przygładzone. Natomiast blunt bob ścięcie nie jest prowadzony jakby od linijki. Jest jak sama nazwa „tępe cięcie” wskazuje na fryzurę dającą większej odwagi i poszarpania.

Krótki blunt bob sięgający do linii żuchwy sprawdza się przy twarzy pociągłej.

Dłuższy blunt bob sięgający do linii ramion zmieni optycznie twarz dla twarzy okrągłej i owalnej. Osoby o trójkątnej twarzy mogą z powodzeniem wprowadzić grzywkę.

Long bob zwany też lob 2022

Fryzura bardzo na czasie. Jest to przedłużona wersja boba. Sięga do linii ramion. Zwykle wybierają ją osoby, które chcą skrócić bardzo długie włosy, ale jeszcze nie mają pomysłu na siebie.
Śmiało, można powiedzieć, że wprowadzając jeszcze grzywki do long boba można nie tylko odmłodzić się, ale wyszczuplić twarz.

Choppy bob 2022

Fryzura o dość mocnym cieniowaniu wprowadza artystyczny nieład. Dość krótki tył oraz potargana wersja coś pomiędzy klasycznym bobem a odwróconym. Chętnie wybierana przez osoby zmagające się z cienkimi włosami. Ale w ostateczności kolor i kształt twarzy schodzi na drugi plan. Choppy bob jeśli zaciekawił, to proponuję rozpatrzyć taką wersję cięcia.

Francuski bob inaczej french bob 2022

Fryzura sięga do żuchwy tuż za linię ucha. Uczesanie bardzo naturalne. Dające lekkość, może być przedstawiona z artystycznym nieładem. Ale co ważne można ją łączyć z grzywką sięgającą do brwi. Włosy mogą pozostać proste lub kręcone.

Beach wave, czyli falowany bob 2022

Uczesanie takiej fryzury polega na wystrzępieniu końcówek i wygnieceniu kosmków. Uczesanie doda włosom objętości. Odmłodzi twarz. Falowanie przy tej długości daje możliwość uzyskania wspaniałej fryzury i swobody. Przy czesaniu proponuje się zastosować kosmetyk, który utrwali skręt pukli oraz suszyć dobrą suszarkę z dyfuzorem.

Odwrócony bob zwany też a-line bob 2022

Patrząc z odległości fryzura, przypomina literę A. Cechą takiego uczesania jest krótkie cięcie z tyłu przy karku. Z przodu dłuższe cięte na prosto lub do wyboru wystrzępione.
Fryzura daje optyczne zagęszczenie włosów, dlatego chętnie po nią sięgają osoby z cienkimi kosmkami.

Shaggy bob 2022

Mocne wycieniowanie z krótkim przodem i dłuższym tyłem to atuty fryzury shaggy bob. Spray z solą morską pomoże wprowadzić artystyczny nieład. Uniwersalna fryzura również sprzyja osobom o cienkich włosach.

Zobacz także

None found