Komu pasuje lekka grzywka?

05 paź 2022

Już od dłuższego czasu myślisz, czy grzywka będzie dobrym pomysłem. I dalej zastanawiasz się. Myślę, że wcale się nie dziwię. Dobre obcięcie w okolicach czoła, to połowa sukcesu z dobrą fryzurą.

Aby wprowadzić lekką grzywkę, proponuję zapoznać się z kształtem twarzy. Tak, tak kształtem. To od niego zależy wygląd. Bo zmiana grzywki jest dobrym krokiem, ale nie dla każdego.
Rodzaje grzywek są różne. Sposób zapuszczania też jest różny.

Co teraz zrobimy? Określ kształt twarzy.

Jeszcze jeden ważny aspekt. Okulary. Nosisz je, to pamiętaj o odpowiednim doborze grzywki i jej długości.

TWARZ OKRĄGŁA

Przy tym kształcie Twoja grzywka powinna być dobrze wycieniowana. Może być cięta asymetrycznie zwykle sięgać do kości policzków.
Obcięta pod kątem ostrym łączy się z pozostałymi włosami, tworząc idealnie dobraną fryzurę.

Jednak niezbyt ciekawie będzie wyglądać źle dobrana prosta grzywka. Cięta na prosto od skroni do skroni poszerzy nam już owalną twarz. A tego chcesz uniknąć. Chyba że znowu podkreślę, odpowiednio ją wycieniujesz i postrzępisz. Przy krótkich włosach należy wycieniować włosy na całej długości. Wówczas możesz pomyśleć o dłuższej grzywce.

Dlatego pod uwagę bierze się całość fryzury łącznie z grzywką. Dłuższe włosy dają możliwość ukrycia okrągłości twarzy. Grzywka może być skierowana na bok.
Fryzura bob jest na czasie.

WYDŁUŻONA TWARZ

Optymistycznie na grzywkę mogą spojrzeć osoby z wydłużoną brodą. Tu wybór grzywek jest ogromny. Bez względu, na którą postawisz, w każdej będzie dobrze wyglądać.
Obcięta asymetrycznie, prosto, długa czy też mocno krótka żadna nie stanowi problemu. Lekkości doda grzywka lekko pofalowana. Grzywka na skos doda elegancji pozostałej fryzurze.

Lubisz długie grzywki to, czemu nie. Masz większe możliwości modelowania. Long bob obcięcie i do tego fale, loki będzie dobrze zgrywać się
z cieniowanymi włosami. Dopełnieniem będzie wykorzystanie lokówki lub prostownicy.

KWADRATOWA TWARZ

Twarz kwadratowa co nieco ogranicza wybór grzywki. Ale jest on możliwy. Może być ona pocieniowana. Złym wyborem jest gęsta obcięta na wprost. Może być asymetryczna i postrzępiona. Nieźle będzie prezentować się grzywka lekko podkręcona. Fryzura long bob to propozycja cięcia przy kwadratowej twarzy.

TRÓJKĄTNA TWARZ

Podłużna twarz stworzona jest do grzywki. Zwykle takie osoby mają wysokie czoło i spiczastą brodą. Ukrywają czoło właśnie pod grzywką.

Dobry fryzjer zawsze służy pomocą przy odpowiednim doborze. Lekkie grzywki na bok będą ok. Układać je można dowolnie.
Obciąć możesz na półokrągło. Lubisz przedziałek to, czemu nie. Skierować też możesz grzywkę na jedną stronę.

RODZAJE GRZYWEK

CURTAIN BAGS

Jest to długa grzywka na boki. Jej zadaniem jest podkreślenie rysów twarzy. Dodaje pięknego wystroju zarówno fryzurze, jak i osobie.

FRANCUSKA GRZYWKA

Propozycja dla osób lubiących delikatną oraz rzadką grzywkę. Pasuje do krótkiego boba, a także do długich włosów. Luźno opada na twarz. Delikatnie rozchodzi się na boki. Lekko przysłania oczy. Plusem tej grzywki jest to, że układa się sama. Wystarczy przeciągnąć palcami lub wymodelować na okrągłej szczotce. Taka grzywka łagodzi rysy i dodaje subtelności.

ASYMETRYCZNA GRZYWKA

Jest to grzywka, która z jednej strony jest krótsza a z drugiej wydłużona. Cięcie dopasowane jest do całości fryzury oraz kształtu buzi.

MICRO FRINGE

To cięcie charakteryzuje się bardzo krótką grzywką. Zwykle sięga do połowy czoła.

Jakie mamy rodzaje grzywki na prosto?

Grzywkę na prosto możesz mieć lekką, grubszą, dłuższą, krótszą. Wybór jest sprawą indywidualną.

Komu pasuje grzywka na prosto?

Chcesz zasłonić wysokie czoło uda Ci się z taką grzywką. Idealnie pasuje szczególnie przy trójkątnej twarzy. Polecana jest grzywka średniej długości.

Czy do okularów pasuje grzywka na prosto?

Oczywiście. Grzywkę na prosto dobierzesz w taki sposób, aby razem tworzyła duet.

Jak modelować grzywkę na prosto?

Sposób modelowania wykonaj zgodnie z tym jaki efekt chcesz uzyskać. Możesz wgnieść w nią piankę. Modelowanie szczotką to kolejna opcja. Pozorny nieład w grzywce pozwoli grzywkę przeczesać odrobinę palcami.

Zobacz także

None found