Krótkie kwadratowe paznokcie

Kiedy zapytasz stylistę, które paznokcie dyktuje moda, szybko odpowie krótkie kwadratowe. Powodem jest dopasowanie ich kształtu do dłoni a ich wygląd oraz estetyka w wykonaniu dopełnią całości. Oczywiście rodzaj i kształt dobierasz według swoich upodobań. Jednak dzisiaj przyjrzymy się kwadratowym paznokciom.

Brązowe krótkie kwadratowe paznokcie Cieliste kwadratowe paznokcie

Ustalmy, komu będzie pasować kształt kwadratu?

Czarne krótkie paznokcie Czarne kwadratowe paznokcie

Każdemu, kto stawia na praktyczność i elegancję każdego dnia. Ostrożnie do tego tematu muszą podchodzić osoby z krótkimi i pulchnymi dłońmi. Kwadratura dobrze sprawdza się na palcach szczupłych. Smukłe dłonie mile widziane. Ale nie ma co rozpaczać, w manicure jest wiele kształtów i z pewnością dopasujesz któryś do swojego kształtu.

Paznokcie krótkie czarne z cyrkoniami Kwadratowe krótkie paznokcie złoty french

Jaka jest technika piłowania paznokci?

Kwadratowe krótkie pudrowe paznokcie Kwadratowe krótkie złote paznokcie

Zadbane paznokcie to wizytówka dłoni. Aby zmierzyć się z ich pielęgnacją, musisz dopasować prawidłowy pilnik. Co to znaczy prawidłowy? Pilnik nie może rozdzielać płytki paznokci.

Kwadratowe krótkie paznokcie french Letnie różowe krótkie kwadratowe paznokcie

Najlepiej do tego celu służy pilnik szklany lub papierowy. Zastosowanie pilnika uzależnij od rodzaju płytki tzn. jeśli masz paznokcie malowane żelowym sposobem, wybierz gradację pilnika 80/100.

Metaliczne matowe paznokcie kwadratowe Miętowe krótkie paznokcie kropki

Przy płytce bez lakieru proponuję zastosować gradację 180/240. Podczas piłowania trzymaj się jednego kierunku. Wtedy płytka paznokcia nie ulegnie rozwarstwieniu.

Pastelowe krótkie kwadratowe paznokcie Pastelowe paznokcie krótkie różowo zielone

Sposób wykonania kwadratowych krótkich paznokci.

Krótkie kwadratowe paznokcie z brokatem Świąteczne krótkie kwadratowe paznokcie płatki śniegu

Kiedy paznokcie podrosną do momentu ich piłowania, trzymaj się pewnych zasad. Proponuję zacząć od boków paznokci. Piłuj je równolegle do płytki. Krawędziom nadaj kształt prostopadły do płytki. Jeśli chcesz mieć mniej ostre kanty, delikatnie je spiłuj, zachowując kwadraturę. Gdy jesteś pewna, że ten kształt Ci odpowiada paznokcie, proponuję utrwalić żelem.
Tylko do pielęgnacji użyj dobrego pilnika.

W razie potrzeby z kwadratowych paznokci szybko wykonasz inny kształt. Wystarczy tylko je wypiłować i zachować odpowiedni kąt trzymania pilnika.

Paznokciom nadałaś kształt. Teraz pozostała koloryzacja. Baw się kolorem.

Kwadratowe krótkie paznokcie same w sobie są eleganckie a jeśli dorzucić jeszcze odpowiedni styl manicure uzyskasz perfekcję doskonałą.

Proponuję łaskawym okiem spojrzeć na kolory nude. Do nich należą kolory: beżowy, kremowy, jasnoróżowy oraz jasny brąz. Dobry styl gwarantowany.

Neonowe kolory Stawiaj na aktualnie modne kolory. W tym sezonie króluje pomarańczowy, limonkowy, żółty czy też róż.

French manicure. Ten klasyk wśród stylów malowania jest ciągle niezawodny. Delikatny i bardzo kobiecy. Śmiało i w ciemno możesz malować paznokcie tą stylizacją.

No i pozostanie nam styl new french. Różni się on klasycznego tym, że krawędzie paznokci możesz pomalować różnymi barwami lakierów.

Jeśli korci Cię pomalować paznokcie kolorem czarnym, najpierw wypróbuj czy optycznie nie skróci płytki. Proponuję zastosować technikę ombre. Przejście z ciemnego odcienia do jaśniejszego zachowa proporcje w płytce i pięknie wyeksponuje zamierzony kolor.

Zielone krótkie kwadratowe paznokcie złoty brokat Zielone błyszczące kwadratowe paznokcie brokatowe krótkie

A co ze wzorkami na paznokciach?

Owszem mogą być, ale w niewielkiej ilości. Zasada im mniej, tym lepiej tutaj bardzo sprawdzi się. Mogą to być niewielkie świecidełka, cyrkonie, delikatne perełki. Wzorki i motywy czerp z kwiatów.
Do wykorzystania masz własne pomysły. Będą jedyne i niepowtarzalne.

Ujmując w całość zgromadzone wiadomości o kwadratowych paznokciach, wykorzystaj przy rozpatrzeniu opcji w stylizacji dla siebie. Kwadratowe krótkie paznokcie są modną opcją tego sezonu.
Eleganckie i praktyczne na każdy dzień. Wybór należy do Ciebie.