Krótkie paznokcie

06 paź 2022

Przede wszystkim zadbane krótkie paznokcie są wizytówka każdej osoby. Obcięte krótki królują w salonach manicure. Jeśli dobrze czujesz się z taką długością, to nie obawiaj się, że to będzie nie na czasie. Jaką długość wybierzesz, zależy od upodobań. To czy będzie Ci po drodze i co jest bardziej praktyczne, sprawdź tutaj. Dobrze wykonany manicure jest ozdobą paznokci.

Jaka stylizacja na krótkie paznokcie?

Przede wszystkim ustal kształt płytki. Ważna jest karnacja dłoni. Osoby lubiące jeden kolor lakieru, mogą spać spokojnie, dalej jest na czasie. Zwykle dobierzesz ją do ubioru lub pory roku.
W tym roku pozostają z nami kolory nude, beżowe, wyraźne czerwienie, a także pastelowe. Świetnie sobie radzą też intensywne bordo, mocne zielone czy też brązy. Jeśli kochasz mat, nic nie stoi na przeszkodzie. Działaj.

Klasyczny french manicure

Ten niezawodny styl bardzo dobrze sprawdza się na krótkiej płytce paznokci. Na obrzeżach paznokcie biała końcówka to znak rozpoznawczy stylu francuskiego. Stylizacji z drobnymi dodatkami jest mnóstwo. Dla przykładu niewielkie wzory geometryczne, kwiatuszki, kropeczki, runy są ciekawym uzupełnieniem wartym zainteresowania.

Co dalej jest modne wśród motywów na krótkich paznokciach?

Dobrze wykonana stylizacja ma być zgrana w całości z dłońmi. To małe arcydzieło pozostanie z nami na nieco dłużej. Dlatego warte jest przemyślenia co wykonać.
Manicurzyści wymieniają co modne a co passe.

Tak spokojnie możesz wybierać:
– nieskomplikowane wzory geometryczne, – linie, kropeczki, cętki.
– styl marmurkowy
– ozdoby dla kontrastu
– pastelowe ombre

Inną opcją jest wykorzystanie delikatnej biżuterii na krótkich paznokciach. Nie może być użyta na wszystkich paznokciach. Daje ciekawszy efekt gdy wykonasz ją na 1 lub na 2 paznokciach.
W stylizacji biżuterią proponuję zachować umiar.

Jakie kształty modne?

Pod uwagę weź kształt swoich paznokci. Fachowiec szybko oceni, co będzie dla Ciebie wyjątkowe.  Oczywiście modne są paznokcie kwadratowe lub delikatnie zaokrąglone przy ich końcach.

Wybór lakieru.

Ten problem masz z głowy gdy udasz się do manicurzystki. Dla krótkiej płytki paznokci sprawdzą się zwykłe lakiery i hybrydowe. Jednak nie pozostaną z tobą na dłużej, a może jest to zamierzony wybór. Stylizacja utwardzana lampami daje opcję na dłużej bez efektu odprysków lakieru.

Bez względu, jaką stylizację wybierzesz na pewno, będzie zawsze modna. Szybko odnajdziesz nowinki w tej dziedzinie. Wykonany prawidłowo będzie ozdobą na dłużej i doda szyku i elegancji.

Zobacz także