Kwiaty na paznokciach

12 kwi 2023

Kwiaty są bardzo wdzięcznym tematem na paznokciach. Obecnie stylizację możesz dokonać każdą porą roku. Wykorzystać możesz nie tylko kwiaty, ale motywy roślinne.
Samo malowanie proponuje się kilkoma sposobami.

Glamour – kwiatki łączy się z motywem złota i srebra.

Boho – kwiatki stylizuje się na ciemnym tle. Zwykle wykorzystuje się kolor granatu, zieleni czy fioletu.

Styl ludowy – element kwiatowy łączy się z folklorem. Zarówno tło ciemne jak i jasne będzie stanowić bazę dla stylizacji.
Zastosujesz kolor według uznania.

Elementy metaliczne – zwykle wykorzystujesz brokat lub hologram do łączenia z kwiatami.

Styl morski – łączysz kwiaty z elementami morskimi. Szczególnie bardzo popularne są muszelki. Prym wiedzie kolor biały i niebieski.

Vintage – bardzo ważne jest jasne tło z elementami kwiatów. Do tła wykorzystać można pastelowe kolory. Na przykład róż, żółty czy delikatny miętowy.

Naklejki z kwiatami

Do stylizowania kwiatów na paznokciach można wykorzystać naklejki. Dobrym sposobem będzie wprowadzenie wodnych naklejek. Efekt pracy będzie widoczny bardzo szybko.
Po namoczeniu naklejki w wodzie chwilę trzeba odczekać. Przykleić na płytkę i docisnąć. Pamiętaj tylko o zabezpieczeniu naklejki topem przy wykorzystaniu lampy led lub lakierem bezbarwnym.

Folia transferowa w kwiatki

Kolejnym pomysłem będzie stylizacja kwiatów za pomocą folii transferowej. Utrwala się ją razem z lakierem hybrydowym. Poza tym podczas wykonywania manicure w domu
w zestawie do manicure powinnaś mieć dodatkowo klej do folii transferowej i patyczek.

Jak wykonać paznokcie z kwiatami z użyciem folii transferowej?

1. Usuń skórki i nadaj kształt płytce.
2. Odtłuść ją i nałóż primer.
3. Nałóż bazę i utrwal w lampie UV/ LED.
4. Daj dwie warstwy lakieru i utwardź je
w lampie.
5. Nałóż cienką warstwę kleju i utwardź krótko w lampie.
6. Mniej błyszczącą folię przyłóż do paznokcia i odbij na warstwie kleju oraz lekko dociśnij.
7. Zaaplikuj top i utwardź w lampie.
Jeśli zastosowałaś klasyczny top po utwardzeniu, należy odtłuścić paznokcie.

Kwiaty na paznokciach z żelem

Styliści chętnie wykorzystują żel do paznokci. Jest gęstszy niż hybryda i zdecydowanie dobrze wykonuje się wszelkie zdobienia. Wzorów kwiatowych jest sporo i każda znajdzie dla siebie idealną inspirację.

Kwiaty na hybrydzie

To kolejna stylizacja paznokci. Hybryda jest częściej wykorzystywana niż zwykły lakier. Ze względu na jej lepszą gęstość. Po namalowaniu paznokci bazą malujesz kwiaty za pomocą miękkiego pędzelka. Dobre efekty uzyskasz gdy zastosujesz matowy top.

Akrylowe kwiaty 3D do stylizacji

Kupić je można już gotowe. Po wykonaniu uzyskasz piękny efekt 3D. Nadają się do każdego typu stylizacji: hybrydy, żelu czy zwykłego lakieru. Naklejki są cienkie i niewyczuwalne, ale bardzo starannie wykonane. Nie podatne na zarysowania.

Jak wykonać szybką stylizację z folią 3D?

Wystarczy zdjąć folię z arkusza. Za pomocą pęsety odkleić wzór. Nałożyć na przygotowany paznokieć. Zabezpieczyć topem.

Błękitne paznokcie z kwiatkami Czekoladowe wzorki kwiatów na paznokciach Koralowe paznokcie kwiatki Lawendowe paznokcie z małymi kwiatkami Letnie paznokcie kwiatki Manicure kwiaty na paznokciach Pastelowe paznokcie we wzorki kwiatki Zółte wzorki kwiatków na paznokciach Kwiatki 3d na paznokciach Długie paznokcie z kwiatkami Manicure francuski paznokcie kwiatki Wakacyjne paznokcie wzorki kwiatki Paznokcie naklejki kwiatki Paznokcie wzorki kwiaty słoneczniki Duże wzorki kwiatów na paznokciach Drobne wzorki kwiatów na paznokciach

Zobacz także