Manicure tytanowy zalety i wady

21 mar 2023

Kolejną opcją malowania paznokci jest manicure tytanowe. Już sama nazwa wskazuje, że technika pozwala na dłużej zachować kolor bez używania lampy. Zwykle nosić go będziesz 3- 4 tygodnie.

Gdy zobaczysz już odrosty, możesz je uzupełnić bez ściągania lakieru. W kraju metoda powoli wchodzi na salony. Za wielką wodą nazywają to dip powder nails co tłumacząc oznacza zamaczanie paznokci w kolorowym pudrze zamiast lakieru. Jednym ze składników pudru jest tytan.

Manicure możesz wykonać sama w domu.

Powinnaś zaopatrzyć się w:
– żel bazę
– puder: duża dowolność w wyborze koloru
– utwardzacz
– top
– primer
– polerkę
– pędzelek

Jednak musisz wiedzieć, że technika dopiero raczkuje i jest do wykonania tylko w niektórych salonach. Produktów nie znajdziesz też w każdej drogerii. Ale wykonanie paznokci taką techniką pozwala na długo cieszyć się z manicure. Nie będziesz martwić się, że szybko odpryśnie lub zmieni kolor. Nie wymaga utrwalania lampą.
Zaletą manicure tytanowego oprócz trwałości paznokci jest używanie produktów do malowania, które odżywiają płytkę.

Ale też jest pewna wada. Jaka? Zauważysz ją podczas likwidacji manicure tytanowego. Użyty składnik jest trwały i acetonem nie zmyjesz paznokci. Użyjesz wówczas frezarki.

Jak wykonać manicure tytanowy w domu?

Produkty masz wymienione nieco wyżej. Teraz potrzebna jest wolna chwila. Szybko chwycisz sposób wykonania bez żadnego szkolenia.

1. Przygotuj płytkę paznokcia:
– odsuń skórki
– nadaj jej wymarzony kształt piłując
– zmatuj i odtłuść paznokcie.
2. Na paznokcie daj żel bazowy.
Uwaga! Nie zalej skórek. Bo potem na nich możesz mieć puder. A tego należy uniknąć.
3. Zanurz bardzo dokładnie paznokieć
w pojemniku z pyłkiem i wyciągnij.
Nadmiar strzepnij pędzelkiem.
Czynność powtórz 2x. Jeszcze raz żel bazowy. Potem palec do pyłku i usuń nadmiar.
4. Przed ostatnią warstwą aplikujesz top.
5. Następnie stosujesz utwardzacz na całą płytkę paznokcia i pozostaw do wyschnięcia.
Zwykle trwa ok. 5 min.

Jak wspomniałam wyżej, usunięcie manicure hybrydowego wymaga innej techniki. To ze względu na jego trwałość. Najlepiej gdy zastosujesz frezarkę.
Aceton nie spełni swego zadowalającego zadania. Natomiast piłowanie pilnikiem zajmuje sporo czasu. Dlatego też chętnie proponuje się malowanie odrostów, bez ściągania już tego lakieru co jest.

Panie, które wykonały manicure tytanowe, chwalą sobie tę technikę. Niektóre z nich były uczulone na hybrydę i ten sposób malowania je zachwycił. Poza tym paznokci nie naświetla się lampą.

Jednak gdy jesteś zwolenniczką wszelkich zdobień na paznokciach, to niestety nie są do wykonania przy manicure tytanowym. Pozostaje Ci tylko zaproponować inną technikę malowania paznokci. Składniki użyte do manicure tytanowego uzupełnione są w witaminy i płytka paznokci jest dobrze odżywiona. Producenci zapewniają, że tytan nie daje alergii.

Kolejną zaletą jest wolniejsze zużywanie się produktów, gdyż używa się ich w dłuższych odstępstwach czasowych.

Jednak manicure tytanowe co do ceny daje kwotę od 100 zł wykonania w salonie. Zakup zestawu startowego to koszt ok. 400 zł. Ale możemy teraz wybierać między zdrowszym tytanem, hybrydą a manicure klasycznym.

Malowanie manicure tytanowym sprawia ogromny relaks a efekt końcowy jest bardzo zadowalający.

Zobacz także

None found