Najmodniejsze włosowe trendy

14 lip 2023

Tu znajdziesz najmodniejsze trendy w dziedzinie, która interesuje każdego. Dotyczy równie modnych cięć, uczesań oraz koloryzacji.
Włosy to nasza wizytówka. Od nich w dużej skali zależy nasze samopoczucie. Dlatego w pigułce postaram się przedstawić najmodniejsze trendy w tej ważnej dziedzinie.
Moda zmienia się, a my podążamy równolegle z nią.

Wszystko w przyrodzie pięknie obudziło się. Ta radość przeniosła się z niej na nas. Chętniej sięgamy do nowinek, które bardzo nas ucieszą.

Co nowego zauważymy w szybkich i modnych fryzurach dla różnych długości włosów? Może zacznę od krótkich włosów.

PIXIE CUT

Fryzura z przeznaczeniem dla osób mających ładne rysy twarzy i długą szyję. Sprawdza się przy włosach kręconych
a także prostych. Włosy cięte są na długość od kilku do kilkunastu centymetrów. Sposób uczesania uzależnia się od rysów twarzy i charakteru.
Lubisz być zadziorna, ta fryzura będzie dla ciebie dopełnieniem. Wolisz wiatr we włosach, artystyczny nieład znajdzie się również. Ważna wizyta włosy zaczeszesz na gładko.
Tak oto widzisz krótkie włosy, zostają z nami na ten rok.

KLASYCZNY BOB I JEGO WERSJE

Pozostaje z nami na dłużej. Po dobrym cięciu jest dość łatwy w uczesaniu i utrzymaniu w elegancji. Dłuższy przód i krótszy tył to znane atrybuty tej fryzury.
Jest to baza wykonania fryzury. Z tego wykonujesz wiele uczesań zarówno na prostych jak i falowanych włosach. Zwróć uwagę, że przedziałek przez środek króluje.
Chociaż pamiętaj o dopasowaniu do swoich kształtów twarzy.

BLUNT BOB

jest wersją mile widzianą wśród celebrytów. Cięcie na prosto to jest atrybut chętnie eksponowany w świecie modnych fryzur.

GRZYWKA

Jakie zmiany przyniosła nam grzywka? Jest ona stałym elementem przy uczesaniach. Osoby, którym one pasują chętnie, spoglądają na jej trendy.
Inne po prostu unikają jej. Wybór należy do właściciela. Które grzywki pozostają z nami na dłużej?

Grzywka francuska

Każdej fryzurze dodaje lekkości. Łatwo poddaje się stylizacji. W miarę prosto i niewiele dłuższa z delikatnym rozejściem się na boki.
Uwielbiana i często widziana jest na wybiegach paryskich.

Baby bangs

Idealna dla włosów średnio długich i krótkich. Unikać jej powinny osoby o trójkątnej twarzy. Atrybutem grzywki baby bangs jest jej długość. Po prostu krótka wyciąga walory twarzy, a w szczególności wzrok pada na oczy. Tworząc z nich wizytówkę grzywki.

Curtain bang

Uczesania z taką grzywką zostają z nami na dłużej. Grzywka na boki doda objętości i jednocześnie optycznie wyszczupli twarz.
Jest bardzo praktyczną grzywką.

Mullet hair

Ta fryzura musi mieć fachową stylizację. Kojarzona jest z czeskim piłkarzem. Tył dłuższy, włosy cieniowane, boki krótkie z przodu grzywka tak wygląda uczesanie fryzury.

A co z przedziałkiem?
Na wprost, po boku czy przez środek. Wszystkie pozostają.

Ale nowinka.

Zygzak powraca do nas dla urozmaicenia. Tworzysz go szpikulcem grzebienia i rysujesz zygzak od lewej do prawej strony. Po wykonaniu spryskaj modelującym lakierem dla trwałości.
Sprawdza się przy fryzurach zaczesanych w kok lub kucyka. Fryzura mile widziana na imprezach. Młode pokolenie chętnie tworzy fryzury z takim przedziałkiem.

Przejdźmy do koloryzacji włosów i ich nowinek.

RUDY

Ten sezon stawia na odcienie rudości. Kolor wymagający, ale wart pielęgnacji. Wśród dużej palety barw rudości z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

BRONDE

Trend obecnie najmodniejszy w koloryzacji tego roku. Kolor opalizujący między blondem a brązem daje pełną naturalność fryzurze. Szczególnie ważne, bo dodaje fryzurze objętości.
Stylizacja polega na rozjaśnianiu lub przyciemnianiu pasm. Tu musisz zwrócić uwagę na kolor wyjściowy. Długość włosów może być dłuższa, a idealnie sprawdza się dla boba.
Po dobrym wykonaniu koloryzacji do fryzjera trafiasz po ok.3 miesiącach.

Jakie kosmetyki użyjesz przy fryzurach na ten sezon?

Przede wszystkim postaw na łatwość ich zastosowania. Zaopatrz się w piankę dodającą objętości. Wgniata się ją w wilgotne włosy i w zależności jaki efekt chcesz uzyskać albo suszysz i modelujesz, albo pozostawiasz do wysuszenia. Spray z solą morską również może być przydatny. Efekt mokrych włosów to trend na sezon letni. Dobry modelujący lakier to podstawa.
Zaletą jego jest to, że nie widać we włosach i nie daje zapachu. Plusem oczywistym lakieru spełnia swoje zadanie.

GADŻETY

Wszystkie urządzenia potrzebne do stylizacji pozostają z nami na dłużej. Suszarka z regulacją nawiewu oraz z wąskimi końcówkami pomoże umodelować wybrane fragmenty pasm. Lokówka i prostownica będą potrzebnymi sprzętami w wymyślaniu fajnych fryzur.  Dobry grzebień i okrągłą szczotkę i ich wielkości dopasujesz do swoich potrzeb.

To tyle nowinek w świecie fryzur ich koloryzacji. Życzę dobrej zabawy w wymyślaniu idealnych uczesań.