Ozdoby na paznokcie

21 mar 2023

Moda na ozdoby na paznokcie trwa. Manicure to idealny sposób na ozdabianie naszych paznokci. Zawsze będą modne i niepowtarzalne. Ozdoby na paznokciach stanowią nieodzowny dodatek przy ich malowaniu. Aby paznokcie jeszcze lepiej prezentowały się, proponuję zapoznać się z ozdobami dostępnymi na rynku.

Zdobienie paznokci to ogromna sztukateria. Wszelkie zdobienia dopasuj do danej sytuacji. Warunkiem dobrze widocznej ozdoby jest kolor lakieru. Lakier bazowy powinien być jaśniejszy od nawierzchniowego.

Czym możesz ozdobić paznokcie?

Dowolność ozdób jest spora. Możesz zastosować folie holograficzne, naklejki 3D, farbki akrylowe, pyłki do zdobienia, brokaty w różnych kolorach, stempelki, aplikatory itd.

Co wiemy o naklejkach?

Dzięki nim oszczędzasz czas i szybko stylizujesz paznokcie. Ozdoby możesz naklejać na hybrydę, lakier, akryl i żel. Mogą być naklejki wodne i samoprzylepne. Te drugie są łatwiejsze w obsłudze szczególnie dla początkujących. Naklejki różnią się wielkością, kolorem, wzorkiem i grubością. Zawsze są oryginalne. Można je też odpowiednio dociąć nożyczkami lub usunąć pilnikiem.
Wystarczy nałożyć na utwardzoną i lepką warstwę lakieru. Potem utwardzić topem do paznokci.

Czym przyklejać kryształki na paznokcie?

Świetnie sprawdza się lakier hybrydowy. Gdy ozdobą są kryształki to za pomocą pęsety skośnej, możesz je ulokować w odpowiednim miejscu. Potem z użyciem delikatnego pędzelka
i utwardzacza zabezpieczasz każdą ozdobę.

Jak nałożyć naklejkę na paznokcie?

Przygotuj odpowiednio paznokcie: usuń skórki. Następnie nałóż lakier w wybranym kolorze. Może to też być lakier bezbarwny gdy masz kolor na naklejce. Następnie naklejkę zanurz w wodzie na 15 sekund. Odklejoną folię za pomocą patyczka przenieś na wysuszone paznokcie. Potem osusz. Dla utrwalenia pomaluj paznokcie lakierem bezbarwnym lub pokryj utwardzaczem.

Na rynku dostępne są ozdoby w kwiatki, serduszka, gwiazdki, płatki śniegu i wiele innych pięknych ozdób na każdą okazję. Pomocne będą dekoracje w trójwymiarze czy kaszmirowy puder.
Wśród naklejek możesz pokusić się o szablony laserowe i wodne. Ciekawe ozdoby utworzysz z folii transferowych oraz holograficznych.

Zobacz także