Paznokcie akrylowe

Paznokcie akrylowe cieszą się ogromną popularnością wśród kobiet dbających o wygląd manicure. Lakier akrylowy daje trwały wygląd
i zostaje z nami dłużej niż jego zamiennik żelowy.

RÓŻNICA MIĘDZY PAZNOKCIAMI AKRYLOWYMI A ŻELOWYMI

Manicure akrylowy utwardza się sam. Natomiast żelowy należy utwardzić przy użyciu lampy UV lub LED.

Akryl daje wrażenie tipsów, co jest lepsze dla większej odporności paznokci. A paznokcie żelowe przypominają naturalną płytkę i ich wygląd jest także naturalny.

Akryl ma zastosowanie przy standardowej stylizacji i przedłużaniu paznokci. Z płytką akrylową możesz wykonywać wszystkie zabiegi związane z piłowaniem, którym nadajesz kształt paznokci.

Specjalny proszek akrylowy zmieszany z płynem tworzy masę, która szybko zastyga na paznokciach. Po tym powstaje produkt odporny na wszelkie uszkodzenia.

RODZAJE AKRYLI

Mamy 2 wersje akrylu:
– Wolno schnący jest z przeznaczeniem dla pań bez wprawy
– szybkoschnący jest dla pań, które szybko operują tą metodą. Zwykle zabiegi te wykonują kosmetyczki w salonach.

Jeśli nie znosisz zapachów i szybko boli Cię głowa, to możesz zaopatrzyć się w lakier bezwonny.

JAKA CENA?

Manicure akrylowy należy do drogich cenowo zabiegów. Wszystkie ceny uzależnione są od zużycia materiału i czasu poświęconego przez kosmetyczkę.

Zwykle zabieg wychodzi od 150- 300zł. Stawki robią się wyższe gdy stosujesz wszelkie dodatki ozdobne czy też hybrydy. Renoma salonu również wpływa na cenę. Po upływie około miesiąca zwykle przychodzisz na uzupełnienie odrostu i przedłużenie akrylem. Zabieg mieści się w granicy ok. 100 zł.

DOMOWY MANICURE AKRYLOWY

Zabieg ten możesz wykonać w domu. Kupujesz cały zestaw do malowania. Jego koszt ok 150 zł wystarczy na kilkanaście aplikacji. Plus do dokupienia są farby akrylowe, gdy planujesz kolorowe paznokcie.

Etapy pracy

1. Przygotuj paznokcie, tzn. obetnij skórki,
spiłuj je do pożądanej długości.
2. Odtłuść paznokcie cleanerem.
3. Zanurz pędzelek ( jest w zestawie)
w liquidzie, a potem w proszku akrylowym.
4. Nałóż otrzymaną kulkę na płytkę paznokcia. Rozprowadź ją dokładnie na paznokciu.
5. Odczekaj kilka minut.
6. Sprawdź jakość wykonanej czynności.
W razie potrzeby dopiłuj pilnikiem.
7. Teraz pozostaje użycie wybranego koloru lakieru.

Jeśli jednak masz kłopot z samą akrylową metodą, możesz wybrać inną np. akrylo- żel.
Po raz pierwszy udaj się do salonu.
Tam zwrócisz uwagę na kolejności podczas pracy i szybkość wykonania manicure akrylowego lub innego.

DO CZEGO SŁUŻY AKRYL?

Akryl służy do przedłużania naturalnego paznokci. Odrobinę akrylu nanosisz na płytkę paznokcia i daje on jego wzmocnienie oraz przedłużenie. Dobrze sprawdza się przy łamliwych paznokciach.
Przy braku wprawy możesz wybrać gotowe szablony z opcją szybkiego umieszczenia na paznokciach. Potem warstwa akrylu i wykonanie czynności nadającej kształt i długość paznokci.

AKRYL A ZDROWIE

W tej chwili na rynku mamy w miarę bezpieczne akryle. Szkodliwy zastąpiono obojętnym dla zdrowia akrylem EMA. Usuwanie płytki akrylowej, która styka się bezpośrednio z naturalną płytką uzależnione, jest od wprawy kosmetyczki. Stopień uszkodzenia może być żaden lub niewielki.

WZORY PRZY AKRYLOWYM MANICURE

Paznokcie w dzisiejszych czasach to małe dzieła artystyczne. Ich wygląd i estetyka kiedy cieszą oko, są warte tych zabiegów. Dowolność wykonania jest ogromna.
Od klasycznej kolorystyki po bardzo wymyślną. Paznokcie piłowane na kwadrat i ozdobione frenchem a może dodatkowo ozdabiane pięknymi dodatkami.

STYLIZACJA OMBRE

Taką stylizację możesz uzyskać nie tylko we włosach. Paznokcie również są dobrym materiałem do jego wykonania. Jedyne co wskazane, to trzeba mieć odpowiednio długą płytkę paznokci( też możliwa do szybkiego wykonania). Dowolność kolorystyczna jest spora. Należy tylko dobrać kolorystykę np. beżowy z różem czy użyć np. kolory wiosny itd.

DODATKI

Dobrze sprawdzającymi się dodatkami są niewielkie elementy biżuterii. Często wykorzystywane są kolorowe szkiełka lub cyrkonie, brokat itd.

Osobom pragnącym poprawić wygląd paznokci i jednocześnie wzmocnić je zdecydowanie proponuję manicure akrylowy. Pozwoli on cieszyć się z modnej stylizacji przy użyciu nowych technik ozdabiania.

Akrylowe bordowe paznokcie Akrylowe paznokcie czarny frencz Akrylowe paznokcie frencz z kryształkami Akrylowe paznokcie zdobione kwiatkami Akrylowe paznokcie ombre Akrylowe paznokcie ombre koralowe Akrylowe paznokcie żółte we wzorki Kwadratowe paznokcie akrylowe Cieliste paznokcie akrylowe Paznokcie akrylowe na lato Niebieskie paznokcie akrylowe Akrylowe paznokcie barbie Różowe paznokcie brokatowe Długie paznokcie akrylowe Jesienne paznokcie akrylowe w stylu frencz Paznokcie akrylowe z metalicznym połyskiem Paznokcie muszelki akrylowe Różowe paznokcie akrylowe Różowe, akrylowe paznokcie barbie Wakacyjne paznokcie akrylowe