Paznokcie świąteczne

20 lip 2023

Święta to czas kiedy wszyscy chcemy spędzić czas wyjątkowo i rodzinnie. Starannie dobieramy garderobę. Ozdabiamy mieszkanie.
Nie zapominamy również o manicure. Stylizacja paznokci na święta to niepowtarzalny czas. Pomysłów na ich wykonanie jest sporo.

Długość i kształt płytki dopasujesz do siebie i swoich pomysłów. Paznokcie świąteczne dobrze prezentują się na płytce zarówno krótkiej jak i długiej. Wszystko zależy od ich stylizacji. Kształt również jest dowolny. I tak zapewne będziesz śledzić nowinki dlatego warto przyjrzeć się trendom w manicure.

Jakie kolory wybrać na święta?

Oczywiście standardowo wybieramy biel i czerwień. Jednak święta to szczególny czas i wybór koloru zależy od nas samych. Kolory nude, róż, zieleń, czerń, błękit oraz wiele innych są ciekawym wyborem na stylizację świątecznych paznokci.

Jednym z pomysłów na świąteczne paznokcie są gwiazdki. Wykonasz je za pomocą naklejek, brokatu oraz kamyków.

Poza tym śmiało wprowadzaj,  kolor bieli. Łącz ją z czerwienią a do tego kryształki oraz cyrkonie.

Paznokcie z brokatem podkreślą styl i kobiecość oraz urok świątecznego okresu.

Białe manicure jak pięknie ozdabia paznokcie. Oczywiście użycie drobnego brokatu czy kryształków dopełni całość ozdoby.

Czerwone paznokcie nie wychodzą z mody. Stylizacja tym kolorem doda energii. Wzbogacona dla kontrastu gwiazdkami dodaje uroku i świątecznego wyglądu. A jak pięknie wyglądać będą ozdoby typu białe gwiazdki na czarnych paznokciach z połyskiem lub matowym topem.

Nie powinno też zabraknąć elementów ze złotem. Francuski manicure z końcówką złotą to kolejna ciekawa opcja do rozpatrzenia. Złoto możesz łączyć z wieloma kolorami. Zieleń i złoto to także świetny wybór. Złoty brokat lub naklejki na takim kolorze świetnie stylizują świąteczne paznokcie.

Perłowe paznokcie także pasują nie tylko na same święta, ale i na czas sylwestrowy. Perłowe pocieranie upiększy każdą stylizację. Stylizacja metodą ombre daje niepowtarzalny efekt na święta. Można w nią wkomponować ciekawe elementy świąteczne.

Zastosowanie folii holograficznej pozwoli rozszerzyć pomysły na świąteczne manicure. Kolor dobierzesz sama. Jednak zwróć uwagę na ich dobre połączenie z bazą lakieru.

Dużym zainteresowaniem cieszą się skandynawskie wzory nie tylko na swetrach, ale także na paznokciach. Wzory zwierząt, bombek czy płatków śniegu są zawsze miłym akcentem
w stylizacji świątecznej.