Refleksy na ciemnych blond włosach

29 lis 2022

Refleksy to bardzo aktualny temat wśród koloryzacji włosów. Wybór taki powoduje, że uzyskasz naturalne i zgodne z modnymi trendami włosy. Zaletą refleksów jest optyczne powiększenie i pogrubienie kosmków. Odmłodzenie i delikatna poświata dająca efekt 3D robi cuda. Refleksy na ciemnych i jasnych włosach możesz wykonać zarówno w salonie fryzjerskim, jak i w domu.

Dziś proponuję zapoznać się z podpowiedziami jak wykonać je w domu.

Przede wszystkim bardzo ważne jest łączenie kolorów i jakim sposobem chcesz koloryzację wykonać. Dobrze wykonane refleksy nie spowodują wysuszenia włosów. Rozświetlą twarz i jednocześnie poczujesz się młodsza. Refleksy dobiera się o 1- 2 tony różniące się od koloru naturalnego.

Czy refleksy można dobrać do typu urody?

Oczywiście, a nawet wskazane. Aby refleksy świetnie wyglądały, dobieramy je do koloru własnych włosów. Zwracamy uwagę na karnację oraz kolor tęczówki.
Często proponuje się dopasowanie typu urody do pór roku. Ustalenie takie w zupełności wystarczy, aby wybrać refleksy najbardziej pasujące.

Co przygotować, aby wykonać refleksy na włosach w domu?

Decyzja podjęta, koleżanka znalazła czas do pomocy i jeszcze zostało sprawdzić, czy wszystko jest gotowe na wykonanie refleksów w domu.

Co szykujemy:

– Kupno farby różniącej się o 1- 2 tony od własnych włosów. Nie kombinuj z wyższymi tonami, bo uzyskasz efekt, który nie do końca może zadowolić. Wykonaj też test na alergię czy nie będziesz uczulona.
– grzebień ze szpikulcem
– folię aluminiową, którą wykorzystasz do wydzielenia pasm. Możesz ją podzielić na kawałki.
– rękawiczki zwykle są w farbach kupowanych
– pędzelek do nakładania farby
– miseczkę, w której wymieszasz farbę.

Jak wykonać koloryzację w domu?

1. Rozczesz włosy.
Wydziel grzebieniem cienkie pasma włosów. Pasm nie powinno być zbyt dużo.
2. Połóż pasmo na folii i posmaruj je farbą. Smaruj farbę poniżej nasady głowy. Zwiń folię z pasmem tak, aby nie przeszkadzała w koloryzacji kolejnego pasma.
Dzięki pomocy koleżanki będziesz mieć pewność, że koloryzacja będzie ok.
3. Farbę we włosach trzymaj zgodnie z opisem na opakowaniu.
4. Spłucz farbę i potraktuj je odżywką, która zregeneruje włosy.

Refleksy na blond włosach

Refleksy na blond włosach są łatwiejsze do wykonania. Zwykle rozjaśniacz w szybkim czasie da efekt refleksów. Ale gdy chcesz przyciemnić blond włosy, podziel swoją pracy na etapy.
Najpierw wprowadź kilka pasemek przyciemnionych, aby nie zaszkodzić sama sobie. Jeśli efekt Ciebie zadowoli, możesz dodać kolejne pasemka w celu uzyskania ciemniejszych refleksów.

Jeżeli obawiasz się, że możesz coś popsuć, udaj się do salonu. Stylista doradzi, dobierze farbę i wykona farbowanie. Ty w tym momencie masz czas dla siebie.

Refleksy na ciemnych włosach

Przy wykonywaniu refleksów na ciemnych włosach proponuje się zachować umiar w rozjaśnianiu. Zbyt mocne rozjaśnienie nie da efektu naturalnych refleksów. Jednak umiejętnie wykonane powinny dodać blasku włosom i je wspaniale ożywić. Dobrane zgodnie z kolorem cery, oczu włosy świetnie wydobędą swój blask. Mała propozycja dla osób o brązowych włosach dobrze współgrają kolory kasztanu, miedzi czy jasnego brązu. Może też pasować odcień karmelowy bardzo modny.

Farbę do refleksów na ciemnych włosach także dobieramy o małej różnicy w tonacji. Wówczas uzyskasz efekt, który Cię zadowoli. Ciemne włosy wymagają zwykle kilku podejść do farbowania sposobem domowym. Warto jednak pokusić się o spróbowanie wprowadzenia refleksów. Tym bardziej że nie zniszczysz kosmków, gdyż nakładasz je poniżej nasady głowy.

Jak pielęgnować włosy po farbowaniu?

Każde farbowanie a refleksy to też użycie farby wymaga użycie odpowiednich kosmetyków. Przede wszystkim należy je dobrze nawilżyć. Stosowanie masek na włosy dokarmi je dogłębnie.
Nie zapominaj też o olejowaniu. Może to być olejowanie końcówek lub całych włosów. Wszystkie czynności, które wykonasz, przybliżą do celu, gdzie dłużej będziesz cieszyć się ze zdrowych i pięknie wyglądających refleksów.

Czy zrobię refleksy na ciemnych włosach?

Tak. Warunkiem jest dobranie odpowiedniego odcieniu dla refleksów. Wybrać można ciepłe lub chłodne odcienie.

Czy słoneczne refleksy są modne na ciemnych włosach?

Złoty blond idealnie zgrywa się z ciemnymi włosami oraz ciepłą karnacją. A jeszcze, gdy masz włosy cięte na boba, wówczas uzyskasz efekt 3D.

Jak uzyskać złote refleksy na ciemnych włosach?

Dobrym sposobem jest zastosowanie rozjaśniacza. Podczas wybarwiania uzyskujesz złoty kolor ładnie kontrastujący z ciemnymi włosami, a taki kolor chcesz uzyskać.

Czy karmelowe refleksy zrobię na ciemnych włosach?

Pasują do ciepłych brunetek i tworzy się idealny duet. Piwne oczy i karmelowe refleksy to wydobycie głębi koloru przy ciemnych włosach.

Jak zrobić blond refleksy?

Najlepiej wykona je fachowiec od włosów. Dobierze wówczas odpowiedni blond, aby refleksy były dopasowane do koloru skóry i upiększały ją oraz były zgrane z naturalnymi włosami.

Jak dbać o blond refleksy?

Zadbaj o kondycję włosów. Dobierz szampony, odżywki oraz maski i olejowanie do stanu włosów. Nie doprowadzaj ich do przesuszenia. Wybierz także tonery łagodzące na przykład żółknięcie kosmków.

Czy blond refleksy wykonam w domu?

Tak taką opcję możesz przyjąć pod warunkiem, że umiesz zmierzyć się z tym tematem. Użycie niewłaściwe rozjaśniacza może zniszczyć włosy i efekt może nie do końca zadowalający.

Zobacz także

None found