Regeneracja włosów

10 paź 2022

Regeneracja jest bardzo ważnym etapem w pielęgnacji włosów. Niewłaściwa pielęgnacja wpływa na kondycję włosów. Wiele też jest czynników zewnętrznych, które mają ogromny wpływ na włosy.
Należą do nich mróz, wiatr, słońce czy zbyt gorący strumień powietrza.

W celu poprawienia struktury włosów proponuję zainteresować się kosmetykami, które należy bardzo dokładnie dobrać. Polecane jest również stosowanie domowych sposobów.
Głębokie odżywienie włosów to widoczna poprawa kondycji skalpu.

Co wpływa na złą kondycję włosów?

Zbyt gorące powietrze suszarki. Brak zabezpieczenia włosów przed gorącą lokówką. Za częste wykonywanie trwałej. Źle dostosowana dieta oraz niewłaściwie dopasowane kosmetyki, które obciążają włosy.

Jak regenerować włosy w domu?

Przede wszystkim należy dobrać kosmetyki w celu wzmocnienia włosów, ich nawilżenia oraz odbudowie.  Regenerację wykonaną możesz rozpocząć od zakupów odpowiednich preparatów.
Powoli krok po kroku systematycznie działać.

Jeśli chcesz szybko osiągnąć efekt regeneracji, udaj się do dobrego salonu fryzjerskiego. Wśród różnych zabiegów specjalista zdecyduje, który będzie właściwy.

Co wpływa na złą kondycję włosów?

Zbyt suche włosy wskazują na niedobrą ich kondycję. Zwykle powstają podczas suszenia gorącym strumieniem. Powstaje wówczas efekt puszenia i elektryzowania się włosów.
Za ciepła woda przy płukaniu włosów sprawia, że łuski włosa nie domykają się.

Wykonany zabieg ondulacji też może wpłynąć na kondycję włosów. Duży wpływ na jakość włosów ma dieta lub jej brak. Zjadanie podobnych produktów bez uwzględnienia witamin i minerałów znacznie obniża kondycję pukli. Bardzo ważnym czynnikiem źle wpływającym na włosy jest stres. W miarę możliwości staraj się go unikać.

Jak regenerować w domowym zaciszu?

W tym celu zaopatrz się w maskę z kolagenem. Zasada jest bardzo szybka. Nałóż maskę na umyte włosy. Owiń ręcznikiem. Skieruj teraz suszarkę na turban i ocieplaj przez kilkanaście minut według przepisu. Po takiej czynności włosy nabierają blasku i są gładkie.

Innym sposobem jest olejowanie włosów. W zależności od stopnia zniszczenia włosów wcieraj go na końcówki włosów lub na całą powierzchnię skalpu. Zabieg najlepiej wykonać w chwili wolnej lub na całą noc.

Podczas gdy często musisz wykorzystywać prostownicę lub lokówkę proponuję przed stylizacją zastosować serum chroniące przed działaniem wysokiej temperatury.

Niby wszyscy czeszemy włosy, ale niestety nie zawsze jest to właściwie wykonane. Ważny jest dobór grzebienia do odpowiedniej długości włosów. Po ich umyciu najpierw delikatnie proponuje się rozczesywać końcówki włosów. Potem rozczesywać kolejne partie włosów. Nie wskazane jest chodzenie spać z mokrymi włosami. Dłuższe włosy nie lubię być rozpuszczone podczas snu.
Wiązanie delikatne ich w jedwabne gumki będą jedną z opcji.

Uważnie patrz na dobór szamponów i odżywek. Nie powinny drażnić skóry i włosów. Postaw na naturalne odżywki o działaniu regenerującym. Przed zabiegiem spróbuj określić porowatość tzn. stopień ich nawilżenia. Przy zbyt mocnym zniszczeniu proponuję pierwsze kilka zabiegów wykonać u fryzjera.

Innym częstym zabiegiem, o którym zwykle zapominamy, jest głębokie oczyszczanie. Ma ono na celu usunąć zaległe kosmetyki i zanieczyszczenia typu kurz. Zastosowanie takiej czynności pozwala otworzyć łuskę włosa zaaplikować odpowiednie serum z dodatkiem składników aktywnych. Stylizacja włosów po takim zabiegu jest łatwiejsza i włosy wyglądają zdrowo.

Co u fryzjera możesz dodatkowo wykonać?

Wyżej wymienione zabiegi możesz też wykonać u fachowca. Dodatkowo mogą zastosować ultradźwięki lub podczerwień. Dzięki szybkiemu dojściu do włosa do jego głębokiej struktury skalp otrzymuje składniki odżywcze. Włosy zostają pobudzone do regeneracji i wzrostu. Natychmiast zregenerowane włosy są mocniejsze i gładsze a co ważne mniej podatne na zniszczenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne.

Innym dobrym zabiegiem jest trychorekonstrukcja. Polega ona na głębokim oczyszczeniu struktury włosa. Potem wzbogaca się włosy o aminokwasy, witaminy i składniki aktywne zawarte w kosmetyku do takiej pielęgnacji. Na koniec stosuje się maskę, której zadaniem jest domknąć łuski włosów. Zabieg zwykle powtarza się kilka razy w celu uzyskania dobrych efektów.

Wyżej wymienione czynności przed zabiegiem powinny być omówione ze specjalistą. Każdy zabieg dobiera się indywidualnie. Natomiast chętnie służą radą i dobiorą prawidłowe kosmetyki.

Podsumowując regeneracja włosów, jest bardzo ważnym zabiegiem. Naturalne kosmetyki, dodatkowe zabiegi, ochrona podczas zwykłych domowych myć jest bardzo wskazana.
Aby cieszyć się z pięknych włosów, należy poświęcić im odpowiedni czas dla regeneracji.