Sombre blond

29 lis 2022

Sombre blond należy do delikatniejszych technik rozjaśniania włosów. Rozjaśnianie o jeden ton sprawia, że uzyskuje się naturalny wygląd pukli. Nie widać dużej różnicy między nasadą a ich końcówkami. Sombre sprawdza się na każdym kolorze włosów. Długość włosów nie ma znaczenia. Na krótkich też ładnie prezentuje się.

Wykonanie usługi w salonie fryzjerskim jest profesjonalne. Cena też zapewne jest spora. Jednak użyte kosmetyki do tanich nie należą i brana jest pod uwagę długość włosów.
Cena zwykle waha się od miejsca, w którym wykonasz od 150 do 300 zł. Warto zasięgnąć opinii o salonie.

Sombre na krótkich włosach

Wykonane sombre na krótkich włosach daje także ładny wygląd. Umiejętnie poprowadzona koloryzacja, która zaczyna się w bliskim odstępie od nasady i przechodząca w naturalny sposób ku dołowi daje efekt naturalnych refleksów. Uzyskana fryzura bardzo odświeża kolor i dodaje głębi włosom.

Dla kogo sombre blond?

Idealnie sprawdza się i pań z cienkimi włosami. Również jest często wykorzystywana przez zwolenniczki naturalnych kolorów. Jeśli masz jasną cerę lub oliwkową karnację możesz pokusić się o kolor sombre blond. Sombre blond dobrze zgrywa się z jasnymi tęczówkami oraz brązowymi.

Jak dobierać sombre blond?

Wśród palety barw znajdziesz wiele odcieni. Dlatego też, zanim podejmiesz decyzję, możesz porozmawiać z dobrym stylistą. Kupowanie samemu farb na zasadzie o ta ładna może być nie do końca dobrą decyzją. Duży nacisk kładzie się na typ urody, zdrowotność włosów. Dlatego też warto przeanalizować decyzję.

Jak wykonać sombre blond w domu?

Nie wybrałaś salonu fryzjerskiego i chcesz wykonać w domu. Poproś koleżankę o zdolnościach manualnych do pomocy. Razem uzyskacie też dobry efekt. Warunkiem jest trzymanie się pewnych zasad. – rozczesz włosy. – przygotuj rozjaśniacz zgodnie z instrukcją.
– nakładaj kosmetyk pędzelkiem.
– rozjaśniacz zacznij nakładać kilka centymetrów poniżej nasady i kieruj go ku górze.
– rozjaśniacz pozostawiasz na włosach na 1/3 czasu wskazanego w instrukcji.
Później ściąga się utleniacz z nasady. Czynność tą należy wykonać kilka razy. Po odczekaniu czasu zmywa się rozjaśniacz.
– następnie nakłada się maskę regenerującą.
– spłukiwanie włosów wykonaj w letniej wodzie a końcowy etap wręcz w chłodnej.
Pozwoli to domknąć łuski włosa.

Po wysuszeniu i wymodelowaniu możesz cieszyć się z nowej fryzury. Dla odmiany możesz też wykonać ombre. Jest to kolejna technika we włosach. Jest to wyraźnie zauważalna koloryzacja.
Nasada włosów daje wyraźny kolor, natomiast końcówki są dużo jaśniejsze. Często z koloryzacji ombre korzystają brunetki i szatynki. Wybór należy do Ciebie, którą z technik wybierzesz.
Dziś przybliżyłam sombre blond, która jest wersją delikatniejszą.

Zobacz także

None found