Suche włosy

14 lip 2023

Masz włosy przetłuszczające się i są Twoim utrapieniem od dłuższego czasu? Chciałabyś mieć świeże włosy na dłużej?. Domowe sposoby na włosy tłuste, sprawdzone i skuteczne.

Myj włosy wtedy kiedy tylko możesz i gdy one tego wymagają. Szampon używaj specjalnie do nich stworzony, czyli do włosów tłustych i przetłuszczających się. Najlepsze są preparaty z takimi składnikami jak: pokrzywa, brzoza, pobiał, łopian, skrzyp, rozmaryn i czarna rzepa. Te składniki regulują pracę gruczołów łojowych. Ważne jest pH kosmetyku — powinno być lekko kwaśne, czyli 4,5-5,5. Nie podrażni wtedy skóry. Zbyt wysoko zasadowe kosmetyki silnie wysuszają, a wtedy gruczoły łojowe wydzielają jeszcze więcej sebum.

Nie wybieraj preparatów w stylu 2w1, nie są one stworzone dla twego typu włosów. Wybieraj preparaty specjalnie stworzone dla włosów tłustych, więcej odżywki wcieraj we włosy a mniej w skórę. Po 3 minutach spłucz włosy letnią wodą, a potem zimną wodą.

W skórę głowy wcieraj preparat bogaty w mentol, cynk, i ekstraktem z gingko biloba. Te składniki pobudzają mikrokrążenie i zmniejsza wydzielanie sebum. Taki Tonik np. Alpecin Fresh, Medicinal (ok. 30 zł) wmasowuje się w skórę i pozostawia bez spłukiwania. Kuracja idealna na noc.

Włosy przetłuszczające potrzebują również domowych sposobów, które równie są skuteczne. Proponujemy maseczkę cytrynową. Ta maseczka działa antyseptycznie i ściągająco. Sok z dwóch cytryn wmasuj w skórę głowy. Po tym przeczesz delikatnie włosy grzebieniem o szerokich zębach. Pozostaw maskę na 25 min, następnie spłucz letnią wodą — stosuj raz w miesiącu.

Jeśli masz włosy tłuste przy nasadzie, a końcówki suche to masz włosy mieszane. Do tego rodzaju należy używać szamponu i odżywki do włosów mieszanych. Idealny będzie dla nich szampon z ekstraktami z owoców np. Fructis. W końcówki wcieraj serum wzmacniające np. Wella Sp Express lub oliwę z oliwek.

Nie zawodne są zioła, które mają lecznicze właściwości dla każdego rodzaju włosów w tym dla włosów tłustych. Tymianek oczyszcza i dezynfekuje ją, rozmaryn ułatwia łagodny odpływ łoju, przeciwdziała zatykaniu się porów i kumulowania się sebum; podbiał hamuje intensywność wydzielania sebum. Przyrządź z dowolnie wybranego ziela płukankę. Zaparz je jak normalną herbatę (na jedną filiżankę 1 łyżeczka ziół) i przykryj je, aby się naciągnęły. Przecedź i ostudź. Płynem tym płucz włosy, jednocześnie wmasuj ją we włosy. Po tym włosy osusz papierowym ręcznikiem. Stosuj płukankę po każdym myciu włosów.

Zobacz także

None found