Szybkie fryzury

18 sie 2023

Szybkie i łatwe fryzury każda z nas potrafi wykonać szczególnie gdy brakuje nam czasu. Fryzura powinna być bardzo wygodna i jednocześnie wypielęgnowana. Która z nas nie zna fryzur na tak zwaną cebulę, do niej zwykle używa się jedwabnej gumki.

MESSY BUN

Fryzurę można wykonać już ze średniej długości włosów. Do jej wykonania potrzebna jest szczotka, gumka oraz kilka wsuwek. Zaczynasz od zrobienia kucyka wysokiego. Związujesz gumką.
Potem luźne włosy z ogona skręcasz wokół ich osi i owijasz je dookoła gumki. Luźno wysuwające się kosmki możesz podpiąć wsuwkami lub pozostawić bez podpinania.
Poluzuj koczek jeśli masz taką potrzebę.

KRÓTKIE WŁOSY

Z nimi masz mniejszy kłopot. Szybkie ranne umycie i zastosowanie suszarki do włosów pozwoli momentalnie wykonać uczesanie. Szczotka okrągła i kosmetyk dodający objętości pozwolą na ekspresowe wykonanie. Pozostanie jedynie utrwalenie fryzury i gotowe.

Dobre cięcie krótkich włosów to połowa sukcesu w ich szybkim wykonaniu. Modne fryzury to asymetryczne cięcia, bob z prostą grzywką, fryzury na jeżyka. Wszelki rodzaje pixie cut zawsze są pomocne przy szybkim czesaniu. Przy ujarzmieniu krótkich fryzur pomocne są ozdobne wsuwki. Szybko i łatwo ujarzmione niesforne kosmki za pomocą wsuwek będą dodawać uroku uczesaniu.

FALOWANE WŁOSY

W chwili kiedy brakuje Ci czasu na uczesanie, proponuję wykonać koczek. Do wykonania potrzebna jest gumka i spinki. Zbierz górną partię włosów w gumkę. Wyciągnij odrobinę włosy, aby dodały objętości górnym kosmkom. Podziel włosy z kucyka na 2 partie. We włosach nad gumką zrób dziurkę i przepleć kosmki najpierw jedno, potem drugie. W efekcie uzyskasz dodatkową objętość.
Razem z luźno puszczonymi włosami uzyskasz szybką fryzurę.

LUŹNY WARKOCZ

Fryzury z warkoczem są zawsze romantyczne. Bez względu na to, w którym miejscu je zapleciesz. Jeśli będziesz go zaplatać z boku, pamiętaj, aby nie ściskać mocno ich podczas zaplatania.
Wystarczy, że po rozczesaniu pasm podzielisz je na 3 części i stopniowo będzie zaplatać.

WYSOKI KUCYK

To jest jedno z ulubionych uczesań na szybkie uratowanie fryzury. Bardzo dobrym pomysłem są dodatki ozdobne, które pięknie wkomponują się w uczesanie.

Jak wykonać takiego kucyka?

Należy zebrać włosy na czubku głowy. Jeśli lubisz kosmki wokół twarzy, wyciągnij kilka. Zebrane górą włosy zwiąż ozdobną gumką. Może być materiałowa. Teraz powyciągaj delikatnie pasma, aby nadać im objętości. Pasma z kucyka możesz pofalować prostownicą lub pozostawić luźno opadające.