Upięcia długich włosów

29 lis 2022

Piękne i wypielęgnowane długie włosy to marzenie wielu osób. Z nich wykonasz szybkie fryzury, ciesząc się z każdego modnego uczesania. Koki, warkocze, luźno puszczone fale to zaledwie kilka z wielu, które można wykonać na długich włosach.

Warkocze

Nadal są na czasie. Czasami zmieni się styl zaplatania, ale warkocze praktycznie są modne. Wśród nich warto zwrócić uwagę na warkocze bąbelkowe. Do ich wykonania potrzebne są ozdobne gumki i grzebień. Najpierw związujesz włosy w kucyk. Zaplatasz warkocz znowu związujesz w kucyk. Tak wykonujesz w kilku miejscach. Ozdobą warkocza mogą być apaszki lub wstążki.

Upięcia włosów – luźny kok messy bun

Pozorny nieuczesany prym wiedzie luźny kok. Jego wykonanie nie powinno być trudne. Potrzebne są wsuwki, gumka i lakier do utrwalenia. Najpierw zwiąż włosy jak do kucyka.
Ale wykonaj go w następujący sposób. Przeciągnij włosy do połowy. Zrób z nich pętelkę i przez nią dokończ zawiązanie gumki. Zrobioną pętelkę rozciągnij w formie artystycznego nieładu na głowie i przypnij wsuwkami. Te pasemka co zwisają, owiń wokół koka i zepnij wsuwką. Możesz pokusić się o kilka niesfornych kosmków, które delikatnie wysuniesz. Teraz spryskaj lakierem w celu utrwalenia fryzury.

Kucyk ala retro

Ten kucyk ma swoje grono zwolenniczek. Podkreśli piękne kształty nie tylko twarzy, ale i szyi. Wystarczy górą mocno natapirować włosy. Spryskać lakierem i związać włosy w kucyk nisko na wysokości karku. Wymodeluj górę, jeśli tego wymaga. Dodaj objętości dolnym włosom, lekko je tapirując. Na koniec utrwal lakierem.

Masz długie, ale gęstość włosów ciebie nie zadowala. Mam propozycję. Wykorzystaj wypełniacz do koka.

Kok z udziałem wypełniacza

Spróbuj tylko kupić wypełniacz zgodny z kolorem włosów i odpowiedni rozmiar. To klasyczne upięcie nie sprawi kłopotu. Najpierw zwiąż włosy wysoko w kucyk.
Nałóż wypełniacz. Zacznij podwijać włosy pod jego spód. Wsuwkami delikatnie pospinaj końcówki pukli. Dodatkowo możesz wykorzystać ostatnio modne ozdoby.
Taki kok jest nie tylko bardzo praktyczny, ale dodaje szyku i elegancji.

Te ponadczasowe uczesania praktycznie zawsze są modne. Upięcia sprawdzają się nie tylko do pracy ale na imprezy rodzinne czy spotkania koleżeńskie. Życzę udanych pomysłów na ułożenie super fryzur.