Warkocz dobierany

05 paź 2022

Fryzury z warkoczem są bardzo wdzięcznym tematem. Nie dość, że można je ładnie i modnie zapleść, to jeszcze są praktyczne.
Taki rodzaj uczesania wybierzesz zarówno na co dzień jak i uroczystość.

FRANCUSKI WARKOCZ

Jeśli masz śliskie włosy spryskaj je odrobiną wody. Będą podatne na układanie. Pracę rozpoczniesz od zebrania wszystkich włosów.
Zasada jest taka, że przy warkoczu francuskim pasma przekładasz jedno nad drugim. Podziel je na trzy pasma. Pasmo włosów z prawej przełóż do lewej strony.
Teraz włosy z góry przełóż i wpleć je w środek warkocza. Dobierz włosy z poniższych partii i powtarzaj tę czynność do samego końca.

WARKOCZE DOBIERANE SPORTOWE

Samo wykonanie jest proste. Przedziel włosy na połowę. Wykonaj 2 warkocze holenderskie. Zaplatanie warkoczy wykonujesz pod spodem pasm. Teraz połącz je w jedną całość.

KOSZYCZEK WARKOCZ DOBIERANY WOKÓŁ GŁOWY

Do jego wykonania wystarczy poprosić koleżankę. Dobrze wprawiona osoba może wykonać go sama.

WARKOCZ Z GRZYWKI

Już sama nazwa mówi, że taki rodzaj zaplecenia jest do wykonania z długiej grzywki. Możesz wykonać go z jednej strony, z obu lub zebrać włosy w środek i zaplatać według potrzeb.

KRÓTKIE WŁOSY I WARKOCZ

Zwykle do takiej fryzurki mogą być włosy w miarę o jednej długości i sięgające do brody. Do wyboru masz wówczas zaplatanie z boków głowy lub wykonany tylko przez środek a pozostałe boczne puścić luzem. Pomysłów jest wiele.

WARKOCZ Z 4 PASM

Wydaje się tylko z pozoru trudny do wykonania. Naukę poćwicz np. na 4 tasiemkach możesz je zaznaczyć o 1- 4 i zaplataj wg schematu.

Pasmo włosów nr 2 przełóż nad pasmo nr 1.
Pasmo nr 4 przełóż nad pasmo nr 3.
Pasmo nr 1 przełóż nad pasmo nr 4.
Pasmo nr 2 pod pasmo nr 4
a pasmo nr 3 pod pasmo nr 1.
Teraz pasmo nr 2 przełóż nad pasmo nr 3.
Zacznij tą czynność od początku.
Aż spleciesz cały warkocz.

ODWRÓCONY WARKOCZ

Z pozoru wygląda na kłopotliwy do wykonania. Ale wystarczy zacząć zaplatanie od karku. Najpierw rozczesz włosy i puść luźno.
Teraz zbierz te co są najbliżej karku. Podziel na 3 pasma. Pierwsze zaplatanie jest jak przy zwykłym warkoczu. Następnie z lewej strony głowy dobierz pasma i dołóż je do tych, które już wydzieliłaś.
Teraz wykonaj to samo po prawej stronie. I tak do zadowalającego cię celu. Takie uczesanie możesz wykorzystać np. do koka.

Zobacz także

None found