Warstwowe cięcia

18 sie 2023

Warstwowe cięcie stało się przebojem wśród fryzur długich i półdługich włosów. Stylizacja taką metodą daje lekkości włosom. Warstwy mogą być ledwo zauważalne jak i dość mocne.
Uwzględnić należy jakość włosów i ich rodzaj. Idealnie łączy się z niezawodną grzywką curtain bangs.

Co to jest cięcie warstwowe?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to podcinanie warstwami włosów. Ma ono nadać im kształt. Warstwa cięta wyżej jest krótsza od następnej. Dzięki cieniowaniu dodajemy włosom objętości.

Już samo układanie włosów nie sprawia żadnych kłopotów, gdyż już są super warstwami pocieniowane. Luźno puszczone same w sobie tworzą fryzurę. A jeszcze gdy wymodelujesz i podniesiesz u nasady, dodajesz włosom kolejne atuty super fryzury.

CIENIOWANIE WARSTWOWE WŁOSÓW W LITERĘ „V”

Zwykle wykonuje się 3 lub 4 warstwy cięcia. Widok ogólny fryzury jest taki, że najdłuższe włosy są z tyłu głowy na plecach. Boczne partie modelują kształt litery V. Włosy nadal są długie, a Ty cieszysz się z pięknych włosów.

WARSTWOWE CIĘCIE DLA BLOND WŁOSÓW

Naturalne blond włosy po warstwowym cięciu nie mają sobie równych. Jednak koloryzacja refleksami lub flamboyagem to cudeńka same w sobie.

„Beachy waves” NA WARSTWOWYCH WŁOSACH DO RAMION

Plażowe fale, bo o nich mowa bardzo naturalnie wyglądają przy warstwowym cięciu włosów do ramion lub nieco dłuższych.
Szybka stylizacja jest bardzo praktyczna
i jednocześnie bardzo elegancka.

OMBRE DLA DŁUGICH WŁOSÓW PRZY WARSTWOWYM CIĘCIU

Jeśli marzyłaś o ombre a tu w modę weszły warstwowe cięcia nie obawiaj się takiego zestawienia. Dobrze dobrane kolorystycznie farby
i wykonanie warstw na włosach jeszcze bardziej podkreśli metodę koloryzacji ombre.

WARSTWOWE CIĘCIE DŁUGICH WŁOSÓW Z GRZYWKĄ CURTAIN BANGS

Grzywka curtain bangs jest dopełnieniem przy długich włosach ciętych warstwowo. Jej długość uzależnisz od rysów twarzy.
Wykonana przez środek sprawia, że nie ma problemu z jej ułożeniem.

WARSTWOWE CIĘCIE WŁOSÓW Z PROSTĄ GRZYWKĄ

Przy włosach ciętych warstwowo bardzo ważna jest grzywka. Osobą chcące mieć grzywkę na prosto również mogą skorzystać z takiej stylizacji. Należy wówczas wykonać przedziałek przez środek.
Włosy między brwiami podcinasz na długość sięgającą do brwi. Natomiast rozchodzące na boki zostawiasz nieco dłuższe i podcinasz pod ukosem. Razem z pozostałymi włosami tworzą ładną stylizację fryzury.

WARSTWOWE CIĘCIE DLA DŁUGICH WŁOSÓW Z PRZEDZIAŁKIEM NA BOKU

Chcesz zmienić nieco rysy twarzy za pomocą grzywki, z pewnością pomoże czesanie jej na bok. Wówczas dłuższa grzywka sięgająca okolic żuchwy świetnie wkomponuje się w warstwowe cięcie długich włosów. Włosy mogą być bardzo długie lub średniej długości.

WARSTWOWE CIĘCIE W STYLU SHAGGY HAIR

Bardzo dobrze sprawdza się przy gęstych włosach. Mocne cieniowanie górnych partii włosów pozwala je szybko modelować. Spod górnej warstwy widać już następne dłuższe warstwy włosów.

WARSTWOWE CIĘCIE DLA CIENKICH I DŁUGICH WŁOSÓW

Delikatne warstwowe cieniowanie sprawi, że włosy optycznie robią się gęstsze. Sprawiają wrażenie większej objętości. Przy włosach cienkich dobieraj kosmetyki, które pomogą w stylizacji takich kosmków.

WARSTWOWE CIĘCIE DLA DŁUGICH WŁOSÓW W RÓŻNYCH KOLORYZACJACH

Wybór jest bardzo spory. Koloryzację dopasujesz do modnych trendów. Warstwowe cięcie wyeksponuje zamierzony cel.

MOCNE WARSTWOWE CIENIOWANIE DLA DŁUGICH WŁOSÓW Z REFLEKSAMI

Przy bardzo długich i zdrowych włosach warstwowe cieniowanie rozdzielasz na etapy. Pierwsze cięcie jest poniżej żuchwy. Kolejne sięga do ramion. Wówczas zastosowane refleksy tworzą piękne zestawienie nie tylko wokół twarzy, ale też na całej głowie.